XІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування»

30.03.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 29 березня відбулося відкриття XІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування». Цьогоріч фестиваль проводився на тему: «Християнство — духовний вибір українського народу (до 1030 річниці хрещення Руси-України)».

На церемонії відкриття фестивалю-конкурсу з вітальним словом до конкурсантів звернулися: ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник, Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, начальник управління освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації Григорій Таргонський, кандидат політичних наук, доцент, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній, старший єпископ, президент Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко, магістр богослов’я, завідувач відділу освіти Міжнародної громадської організації «Надія людям» м. Рівне, відмінник народної освіти Олександр Бондарчук, перший заступник голови Острозької міської ради Ольга Логвін та начальник управління освіти, молоді та спорту Острозької райдержадміністрації Олександр Харчук та голова Студентської ради гуманітарного факультету Естер Матер’ян.

Участь у конкурсі «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» беруть вихователі дошкільних закладів, вчителі загальноосвітніх шкіл, викладачі професійно-технічних і вищих навчальних закладів України, які викладають предмети духовно-морального спрямування, а саме: «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство» тощо.

Конкурсна програма фестивалю складалася з тесту на знання Святого Письма та основних віх становлення і розвитку християнства в Україні; презентації фрагменту уроку; демонстрації застосування власної творчості під час уроку або виховного заходу духовно-морального спрямування; а також висловлювання думки щодо відомих біблійних віршів, запропонованих членами журі.

За підсумками XІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» нагородили всіх учасників, що представляли 13 областей України та визначили переможців у двох номінаціях: «Учитель року» та «Вихователь року». У номінації «Учитель року» призові місця зайняли:

І місце — Олена Гладка (НВК «ДНЗ — ЗОШ І—ІІІ ступенів № 15» м. Сміла Черкаської області);

ІІ місце — Віталій Сенько (ІФ ПНВК «Католицька ЗШ І—ІІІ ст. — гімназія св. Василія Великого» Івано-Франківська області);

ІІІ місце — Марія Івасюк (Лужанський ЗЗСО ім. В. Орелецького Кіцманського району Чернівецької області);

ІІІ місце — Іван Дзюба (Ірпінська ЗОШ І—ІІІ ступенів № 5 Ірпінської міської ради Київської області).

У номінації «Вихователь року» призові місця отримали:

І місце — Зінаїда Скворцова (Школа «Духовна істина» дошкільного навчального закладу ясла-садок № 33 Рівненської міської ради Рівненської області);

ІІ місце — Галина Засипко (ДНЗ № 11 «Чебурашка» відділу освіти Покровської міської ради Донецької області);

ІІІ місце — Галина Андрушків (ДНЗ № 36 «Пролісок» ясла-садок загального розвитку відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області);

ІІІ місце — Валентина Андрійчук (ДНЗ «Струмочок» Грем’яцької с/р Острозького району Рівненської області).

Також під час церемонії нагородження представник Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олег Власюк нагородив Василя Жуковського почесною подякою РОІППО за багаторічну співпрацю та популяризацію предметів духовно-морального спрямування в закладах освіти.