Дні науки в Острозькій академії

30.03.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 27-29 березня на ХVІІІ науковій викладацько-студентській конференції «Дні науки» відбулися презентації доповідей, присвячених розгляду актуальних питань сучасної науки, цікаві обговорення гострих проблем сучасності та інтелектуальні дискусії на різну тематику.

27 березня розпочалися секційні засідання, яких цьогоріч було близько сорока. Під час засідань, організованих факультетами та Навчально-науковим інститутом права ім. І. Малиновського НаУОА, викладачі й студенти представили результати своїх наукових розвідок. Як зазначив проректор з науково-педагогічної роботи університету Дмитро Шевчук, надзвичайно цікавими були презентації результатів діяльності наукових центрів та лабораторій на факультеті політико-інформаційного менеджменту. Це дало змогу не лише висвітлити найважливіші моменти роботи центрів і лабораторій, а й популяризувати їхню діяльність серед студентів, залучаючи їх до реалізації наукових проектів. Дуже вдало організували пленарне засідання на гуманітарному факультеті, яке відбувалося у форматі вже традиційної панельної дискусії, що об’єднала представників різних кафедр і мала міждисциплінарний характер. Викладачі економічного факультету під час круглих столів представили результати своїх наукових та методичних розробок, залучаючи до широкого обговорення студентів. Під час роботи секцій на факультеті романо-германських мов доповідачі приділяли увагу не лише теоретичним, а й практичним аспектам філології та методики викладання іноземних мов. Навчально-науковий інститут права ім. І. Малиновського запросив до участі в роботі своїх секцій експертів із Рівненського НДЕКЦ МВС України. Це дало змогу не лише обговорити практичні аспекти криміналістики, а й підписати договір про наукову співпрацю між НаУОА та Рівненським НДЕКЦ МВС України. Надзвичайно плідними були виступи та дискусії на факультеті міжнародних відносин. Зокрема, тут обговорили як актуальні питання історичних наук, так і сучасні проблеми у сфері міжнародних відносин та країнознавства. Важливо відзначити, що значна увага в університеті приділяється дослідженню спадщини Острозької академії, зокрема на двох факультетах — гуманітарному та міжнародних відносин — провели секції, присвячені Острогіані.

29 березня на підсумковому засіданні голови секцій прозвітували про виконану роботу й обговорили перспективи наукових досліджень в Острозькій академії з Дмитром Шевчуком.

«Цьогорічна конференція була насичена виступами та дискусіями. Активну участь в ній взяли як викладачі, так і студенти. Важливо, також, що долучилися до наших Днів науки колеги з інших університетів та наукових інституцій. Дні науки НаУОА — це передусім підсумки наших наукових досягнень за рік. Приємно відзначити, що в нашому університеті суттєво зросла кількість публікацій в наукометричних виданнях. Крім того, і наші видання поступово стають наукометричними. Для прикладу, суттєві успіхи досягли журнали з економіки та філології. За цей рік маємо захищені докторські та кандидатські дисертації. Важливо відзначити і те, що Острозька академія цього навчального року відкрила дві докторантури та дві спеціалізовані вчені ради, в яких можуть захищатися докторські дисертації (з психології та релігієзнавства). Суттєво збільшилася також кількість об’єктів авторського права, створених на основі наших наукових розробок, які були комерціалізовані. Окремо хочу звернути увагу на студентів Острозької академії, які активно взяли участь в роботі конференції. Це свідчить про їхній значний інтерес до наукової роботи», — прокоментував Дмитро Шевчук.