Спільна молитва за героїв Крут

29 січня 2018

У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького 29 січня відбулася панахида до 100-річчя бою під Крутами за участю настоятеля храму, протоієрея Василя Жуковського, студентів, викладачів, співробітників Острозької академії та містян.

«Сьогодні ми згадуємо трагічну подію столітньої давнини у нашій історії — бій під станцією Крути 29 січня 1918 року. Cправа політологів аналізувати дії української і московської влади у ті січневі дні 1918 року; справа військових експертів аналізувати готовність до бою нашої армії; розглядати перебіг цього бою, виявляти його ефективність, результати і проблеми. Ми ж згадаємо, відзначимо і помолимось за наших воїнів, в тому числі пом’янемо студентську молодь, яка вийшла захищати свободу і незалежність своєї Батьківщини. Із вірою в Бога і любов’ю до свого народу ішов Давид проти Голіафа і переміг. Із любов’ю до Свого творіння — людини Господь Ісус Христос ішов на хресну смерть і переміг її. За день до своєї смерті Ісус говорить: „Ніхто не має більшої любові, як хто душу свою поклав би за друзів своїх“ (Ів. 15,13). Із почуттям патріотизму, прагненням свободи ішли у бій київські студенти і курсанти проти більшовицької армії. У них була маса аргументів, щоб залишитися вдома і жити. Але вони пішли у бій і загинули. Нехай милосердний Господь простить їм провини вільні і невільні і оселить в місці спокою, де нема ні журби, ні зітхання, а життя нескінченне», — зазначив у провіді протоієрей Василь Жуковський.