Музичний дарунок Острозькій академії від Данила Саєнка

28.05.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 24 травня відбувся концерт молодого львівського піаніста Данила Саєнка. Перед студентами та викладачами університету музикант вииступив із творами Й. Гайдна, Ф. Шопена, Р. Вагнера, Ф. Ліста, М. Равеля та С. Рахманінова.

«Цей концерт не був в рамках якогось проекту, чи приурочений до певної події. Його організація відбулася досить оперативно завдяки контактам, які є між Академіями Острога та Львова. Я часто організовую такого типу концерти, оскільки це зумовлено моєю періодичною підготовкою до різних музичних конкурсних змагань. Будучи у вас, я по-справжньому відчув себе в повноцінному європейському середовищі. Ознакою цього були інтелігентність і тепло людей, а також професійний організаторський підхід до цього заходу. Незважаючи на брак часу, ми з моєю сестрою змогли ( на жаль дуже коротенько ) ознайомитися з історією цього місця. Її усвідомлення після екскурсії допомогло по-особливому налаштуватись на концерт. Натхнення і потрібна музична віддача завжди присутні, коли розумієш, що займаєшся мистецтвом в стінах , які є воістину духовно-культурним осередоком і є дуже цінним і важливим надбанням нашої держави. Окремо мушу відмітити рояль на якому відбувався концерт. Якість цього інструменту примножувала всі мої професійні старання, що створювало комфорт і задоволення від виступу на ньому. На цей момент в Україні дуже мало таких місць, які можуть похвалитись подібним роялем. Тому матиму за честь побувати в Острозькій академії знову», — зазначив Данило Саєнко

Молодий талановитий піаніст народився 1991 року у Львові. Навчався у Львівській середній спеціальній музичній школі ім. С. Крушельницької в класі фортепіано Юрія Мойсяка. За час навчання у школі неодноразово виступав із симфонічним оркестром і брав участь у різних конкурсах та фестивалях як піаніст, так і композитор: «Нові імена» (Київ, 2000, третя премія), Міжнародний конкурс молодих виконавців (Ворзель, 2003, третя премія), конкурс молодих композиторів «Золота троянда» (Львів, 2004, перша премія), «Акорди Хортиці» (Запоріжжя, 2005, перша премія в номінації «Композиція»), «Жива» Музика" (Київ, 2006, перша премія в номінації «Композиція»), Всеукраїнський конкурс ім. Г. Нейгауза (Кіровоград, 2008, перша премія).

У 2009 році став студентом Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка у класі заслуженого артиста України, професора Йожефа Ерміня. Також здобував освіту в вищій школі музики і театру в місті Гамбург в класі професора Анни Винницької. На цей момент навчається в вищій музичній школі музики в місті Росток (Німеччина) в класі професора Маттіаса Кіршнераіта.

У 2015 році переміг в конкурсі в Барселоні (61 Maria Canals International Music Competition) та в міжнародному фортепіанному конкурсі в Салоніках (Греція) (7th International Piano Competition «GIORGIOS THYMIS» 2015).

Також здобував премії на таких конкурсах: Brescia Classica Piano Competition 2017 — третя премія; Malta International Music Competition 2017 — четверта премія; Міжнародний форум піаністів «Bezcady bez granic» — відзнака «Золотий Парнас» Сянок (Польща, 2011); Міжнародний фортепіанний конкурс пам’яті В Горовіца (Київ, 2012) — шоста премія; Міжнародний фортепіанний конкурс імені Е. Гілєльса (Одеса, 2012) — третя премія; Міжнародний музичний конкурс імені М. Лисенка (Київ, 2012) — четверта премія.

Данило Саєнко активно концертує як сольно, так і з симфонічним оркестром в Україні, Польщі, Словаччині, Німеччині, Швейцарії, Франції, Іспанії, Італії та Греції.

«Данило Саєнко вразив мене і моїх колег. Так розкішно рояль „Стенвей“ в Острозькій академії, на мій погляд, ще не звучав. Це піаніст, який володіє багатою звуковою палітрою. Гайдна він виконував так званим гайднівським звуком, Рахманінова — рахманіновським, а Равеля — равелівським. Я досі під враженням!», — прокоментувала директор Острозької дитячої школи мистецтв Наталія Балаушко.