На Рівненщині започаткували новий проект для молоді

28.04.2018

Центр професійної орієнтації та консультування з’явився завдяки програмі «Підвищення конкурентоспроможності випускників університетів на ринку праці України та Білорусі через мережу створення регіональних транскордонних консультаційних центрів професійної орієнтації та консультування». Програма реалізовується в рамках Програми транскордонного співробітництва Білорусь-Україна спільно з Луцьким національним технічним університетом, Гомельським державним університетом ім. Франциска Скорини і Брестським державним університетом ім. Олександра Пушкіна. Зареєструвавшись та пройшовши там тестування, старшокласники та студенти можуть отримати ґрунтовний аналіз власних психологічних рис та перелік найбільш підходящих професій. Фінансування забезпечує Європейський Союз.

«Центр відкритий у рамках наукового дослідження та завдячуючи гранту, який надав Євросоюз. Суму в обсязі 290 тисяч євро отримали чотири навчальні заклади. Більша частина коштів, приблизно 80 відсотків, припадає на „Острозьку академію“ у зв’язку з тим, що саме ми є головними виконавцями цієї програми. Процес отримання гранту був складним, але ще складнішим було пройти всі етапи і заснувати даний інформаційний осередок. ЄС приблизно кожні два-три тижні перевіряє нашу діяльність щодо цього. І особливо приємно, що після останньої перевірки експерти відзначили високий рівень виконавської роботи наших працівників. Заклад обладнаний найновішою комп’ютерною технікою. Родзинка закладу — це новітнє програмне забезпечення, яке дозволить молодим людям пройти детальне тестування. Також хочу зазначити, що на базі центру ми навчимо й представників інших навчальних закладів, аби подібна ініціатива могла поширитися по всій Україні. Така профорієнтаційна робота дасть можливість молоді бути більш конкурентоздатними на сучасному ринку праці», — підкреслює ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник.

Появі подібного профорієнтаційного центру передував етап кропіткої роботи з документацією:

«Над створенням проектної заявки працювали фахівці міжнародного відділу нашого університету спільно з експертами університетів-партнерів. Ми разом і оформили цей проект та подали необхідний перелік до територіальної програми Східного партнерства Євросоюзу. Проект у кінцевому результаті спрямований на підвищення рівня життя місцевих громад завдяки підвищенню конкурентоздатності випускників університетів. Програма діє заради блага і молоді, і цілої спільноти, де вони мешкають», — зазначає керівник відділу міжнародного співробітництва та фандрайзингу Національного університету «Острозька академія» Едуард Балашов.

Результати тестів не лише дозволять більше дізнатися про власні таланти, а й стануть у нагоді під час співбесіди з роботодавцем:

«По завершенню тестування, кожен отримає деталізовані висновки. У цьому документі зазначатимуться психологічні риси та навички, тож його можна використовувати як резюме. Хочу зазначити, що наш центр — мобільний, ми можемо проводити тестування в інших навчальних закладах. Крім того, плануємо проводити низку профорієнтаційних заходів: семінари та майстер-класи, консультації тощо. Заплановане також створення інтернет- порталу, комп’ютерної бази старшокласників та випускників, які пройшли профорієнтаційний інструктаж. Крім цього, виконавці програми постійно інформуватимуть роботодавців про кар’єрний потенціал випускників», — пояснює керівник Центру професійної орієнтації та консультування Національного університету «Острозька академія» Мар’яна Нечипорук.

У Центрі професійної орієнтації та консультування працюватиме 16 сертифікованих кар’єрних консультантів:

«Ми звертаємо увагу перш за все на особистість: здібності, психологічні характеристики, аби потім надати необхідні консультації: яку спеціальність обрати чи які персональні риси розвинути, щоб у майбутньому ефективно виконувати свою роботу. Також ми можемо консультувати директорів середніх навчальних закладів, які профільні класи доцільніше організувати. Ми вже отримали подібні звернення», — говорить консультант Іванна Горбач.

До речі, попри те, що консультування може зайняти більше години, складати тести — не складно:

— Програмне забезпечення, яке розробили українські програмісти, не потребує додаткових навичок від користувачів. Інтерфейс — простий та зрозумілий. Підробити результати тестування — неможливо, — говорить програміст Микола Зубенко.

До речі, відразу після відкриття, тестування пройшли перші відвідувачі Центру професійної орієнтації та консультування «Острозької академії».