Українка Incognita: презентація текстів

28 лютого 2018

Уже багато років поспіль наприкінці лютого вся Україна традиційно відзначає Лесині дні. Долучився до святкування й наш університет: 28 лютого в приміщенні j.lab відбувся захід «Українка Incognita: презентація текстів». Огранізаторкою конкурсу була Світлана Олексіївна Кочерга. Взяли участь сім команд філологів-третьокурсників. Їхнім завданням було представити маловідомі твори Лесі Українки, побудувати свої презентації таким чином, щоб інформативно, логічно та креативно подати текст і наукові відомості про нього. Усі команди достойно впоралися із завданням, тому журі важко було визначити фаворитів.

«Леся Українка — постать надзвичайно глибинна, її творчість бездонна й, щоб розкрити хоча б частину сенсів її текстів, треба провести безліч таких мистецьких вечорів. Оригінальною була ідея презентувати твори письменниці крізь гумористичну призму, з якою чудово впоралась команда „Impromptu“, намагаючись зруйнувати стереотип суцільного трагізму. Студентські групи достойно розкрили секрети епістолярію авторки, її прихильності до перекладів, зокрема Байрона. Кожен виступ передавав меседж небайдужій аудиторії, яку в майбутньому треба розширювати, залучаючи не лише гуманітарний факультет. Переможці конкурсу „P.S. Хтось“ вразили своєю проникливістю, чуттєвістю й фінальним акцентом виступу», — ділиться враженнями одна із членів журі, студентка-магістранка української філології Ольга Демчук.

Приз глядацьких симпатій отримала команда «Спогади про майбутнє».

«Наша УТ-31 дуже креативна, тому ми любимо організовувати подібні заходи. Під час підготовки до „Українка Incognita: презентація текстів“ ми самі збагатили свої знання про Лесю Українку і сподіваємося, що глядачі теж змогли відкрити для себе нові сторони її творчості», — висловила свою думку про конкурс Світлана Омелянчук, представниця цієї команди.

Загалом кожній команді третьокурсників вдалось передати атмосферність і магнетичність творчого процесу написання тих текстів, що довгий час залишались на маргінесах.