В Острозькі академії обговорювали проект Міжмор'я та ідею Балто-Чорноморського союзу

27.11.2018

У Національному університеті «Острозька академія»  26 листопада  відбувся семінар, під час  якого обговорювали  проект Міжмор'я та ідею Балто-Чорноморського союзу.

Спікерами на заході були професор Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ Томаш Степнєвський,  професор кафедри політології та національної безпеки  НаУОА Юрій Мацієвський та аспірант кафедри політології та національної безпеки  НаУОА Сергій Євтушок.

Обговорення зачепило всі питання щодо ідеї Балто-Чорноморського союзу (БЧС), яка в Польщі на початку XX століття існувала під назвою «Міжмор'я» або «Intermarium». За словами учасників, ідея геополітичної єдності навколо Балто-Чорноморського союзу висловлювалася ще за часів УНР Михайлом Грушевським, а також ідеологом українського націоналізму Юрієм Липою.  Присутні переконані, що для України проект «Міжмор’я» є вирішенням проблеми енергетичної залежності від Російської Федерації, а також є запорукою економічного розвитку.

Також спікери обговорили освітню ініціативу Еrasmus+ країн БЧС та перспективи для українських студентів.

«Ідея Міжмор'я або БЧС стає сьогодні все більш актуальною через загострення безпекової ситуації в Східній Європі. Особливо популярна ця ідея в Україні через військову агресію Російської Федерації. Але, на жаль, українське бачення такої співпраці відрізняється від наших західних колег, тому важливо на академічному рівні обговорювати ці ідеї для розуміння інтеграційних процесів в Балто-Чорноморському регіоні»,  –  прокоментував Сергій Євтушок.