ІІІ Міжнародна літня школа з гебраїстики та семітської філології

27 липня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» з 16 липня по 5 серпня триватиме ІІІ Міжнародна літня школа з гебраїстики та семітської філології, яка є продовженням Міжнародної сертифікатної академічної програми з гебраїстики та бібліїстики.

Цьогоріч 16 викладачів з України, США, Німеччини, Єрусалиму, Туреччини та Росії, навчають 53 студентів з України, Білорусі, Польщі, Італії та Росії. Учасники школи, — студенти, викладачі, перекладачі, дослідники та науковці, — вивчають різні мови: давньоєврейську, аккадську, арамейську, арабську, сирійську, мандейську, курдську сабейську тощо.

«Метою нашого проекту, — розповідає директор Центру юдаїки при НаУОА, доцент, доктор філологічних наук Дмитро Цолін, — є долучення до вивчення давніх семітських мов фахівців різних галузей, які займаються історією, філософією, філологією для того, щоб вони могли самостійно працювати з текстом. Вивчення таких специфічних речей, як стародавні мови, які необхідні для читання архаїчних текстів, мають бути доступними для всіх».

Розклад літньої школи складається з двох частин: основні мовні курси та додаткові лекційні курси. Перша частина охоплює курси, що триватимуть впродовж трьох тижнів, друга частина — короткі курси з різних проблем семітської філології.

Серед учасників школи є і ті, що пізнають непросту мову вперше, і ті, що вже мають базові знання з гебраїстики та семітської філології.

«Цьогоріч я вже третій раз приїхав на літню школу. Хотів би і далі вивчати старі мови. Я викладаю польську в університеті Італії, а вивчати єврейську мову — це моє хобі, тому що завжди хотів читати Біблію в оригіналі», — розповідає учасник школи Еміліано Раноккі.

Вперше на школу з гебраїстики та семітської філології приїхав Олександр Іванюта, який вивчає філософію в Києві. Про вивчення мов розповідає так:

«Я вперше приїхав сюди вивчати арабську мову, яка дуже відрізняється від індо-європейських. І якщо людина з цим вперше стикається, то вчити її важко, але можливо. Ми працюємо переважно самостійно, 8-10 годин займає опрацювання складного матеріалу та підготовка до наступного заняття. В майбутньому я планую перекладати на українську мову тексти пізніх арабських арістотеліків».