В Острозькій академії стартувала Літня школа з академічної доброчесності

27 червня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» 26 червня відбулося відкриття Літньої школи з академічної доброчесності. З вітальним словом до учасників школи звернулися ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник, кандидат політичних наук, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній.

Організатори Літньої школи мають на меті ознайомити керівників та педагогів середньої школи, керівників та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти з основами академічної доброчесності та сформувати передумови для впровадження принципів академічної доброчесності в системі вищої та середньої освіти.

Літня школа на базі Острозької академії триватиме з 26 по 29 червня. Заняття будуть проводитися у формі лекцій, семінарів, тренінгів, дискусій, майстер-класів.

Учасники та організатори Літньої школи з академічної доброчесності говоритимуть про:

• роль закладу освіти (університету, школи) у становленні і розвитку
академічної доброчесності;
• богословсько-філософські засади доброчесності у сфері освіти;
• психолого-педагогічні та етичні засади академічної доброчесності;
• економічна доброчесність як складова добробуту та процвітання держави;
• розвиток навичок академічного письма як передумова академічної
доброчесності;
• аналіз положень Кодексу академічної доброчесності та їх практичної
реалізації;
• нормативно-правові аспекти академічної доброчесності та боротьби з
проявами академічної нечесності;
• міжнародні стандарти академічної доброчесності та їх упровадження у
закладах вищої освіти.

«Школа триватиме 4 дні інтенсивного навчання, а її програма складається з трьох основних компонентів — перший стосується власне питань академічної доброчесності (накрилад, досвіду створення Кодексу академічної доброчесності в освітньому закладі); другий присвячено світоглядним засадам академічної доброчесності (філософському, морально-етичному, релігійному підґрунтю); третій — новітнім тенденціям в освіті (компетентнісний підхід, запровадження системи якості освіти, методикам написання есе і под.). Сподіваємося, що цей проект, який наш університет ініціював і організовує за підтримки Управління освіти і науки РОДА та Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти отримає своє продовження і в наступні роки», — коментує доктор філософських наук, професор, проректор Національного університету «Острозька академія» Шевчук Дмитро.