В Острозі розпочався міжнародний курс камерної музики

27.06.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 24 червня стартував Міжнародний курс камерної музики — OSTROH INTERNATIONAL CHAMBER MUSIC COURSE.

Упродовж тижня учасники з Франції, Англії, Бельгії, Ізраїлю, Швеції, Італії та України відвідуватимуть уроки професорів зі світовим ім’ям — Наталії Пасічник (фортепіано) та Леоніда Кербела (скрипка).

«Музична освіта в Україні здебільшого спрямована на виховання передусім солістів. а камерна музика є таким собі відволікаючим від основної спеціальності предметом, який потрібно просто скласти. Утім більшу частину європейського музичного ринку складає камерна музика, і для мене, як для музиканта, саме камерна музика є найвищим виявом музикування. Я хотіла створити платформу, де молоді і зовсім юні музиканти з України та Європи могли б зустрітися через такого роду музичне спілкування. Музика — це найцивілізованіша мова, яка дісталася людству в подарунок і я хотіла надати можливість відчути насолоду спілкування нею поза межами національності, віку і майстерності. Більшість українських дітей не можуть дозволити собі заплатити 2000 євро за такі курси в Європі, тому я вирішила започаткувати їх в Україні й надала дванадцятьом дітям свою особисту стипендію на участь в них. Це діти, яких я особисто відібрала, коли була на двох конкурсах минулого року — ім. Чайковського та ім. Горовіца — а також у співпраці з громадською організацією „Відповідальне майбутнє“, яка опікується серед іншого талановитими дітьми-переселенцями. Географія учасників для першого разу надзвичайно вражаюча», — прокоментувала організаторка заходу, українсько-шведська піаністка, засновниця і директорка Українського Інституту у Швеції Наталія Пасічник.

Пані Наталія надзвичайно рада, що до менторського складу долучився знаменитий бельгійський скрипаль Леонід Кербель, який має вже 25 років досвіду проведення таких форумів. Місце проведення організаторка свідомо вибрала унікальне, це перший вищий навчальний заклад Східної Європи — Національний університет «Острозька Академія». Вона сподівається, що цей курс стане щорічним й буде поштовхом для започаткування таких ініціатив у всій Україні.