Про НАБУ для ОА: до вишу завітав директор Львівського територіального управління

27.04.2018

Зустріч із очільником Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України (далі — НАБУ) Тарасом Лопушанським відбулася 18 квітня в Національному університеті «Острозька академія».

Основною темою зустрічі була діяльність Національного антикорупційного бюро України, його повноваження, завдання та результати роботи за час діяльності. Під час сесії «питання-відповідь» не оминули увагою також певні прогалини у законодавстві, аспекти взаємодії із судами та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, а також обговорили, чи вдалося змінити відомству у сприйнятті суспільному сприйнятті поняття корупції як злочинного явища.

«Переконаний, студенти знають, наскільки шкідливою є корупція для суспільства, для держави в цілому. Україна зараз переживає абсолютно нові часи, і одним із таких нововведень стало НАБУ. Це є державний правоохоронний орган, головною метою якого боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади відповідно до наданих повноважень», — підкреслює директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський.

Зустріч була ініційована Головою антикорупційного комітету НаУОА, доцентом кафедри документознавства та інформаційної діяльності, Юлією Масловою.

До того ж, сьогодні, окрім зустрічі зі студентами вишу, директор управління також зустрівся із представниками громадськості міста, району, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації, сільськими головами і представниками ЗМІ.

Нагадаємо, НАБУ, відповідно до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», є державним правоохоронним органом, завданням якого є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

НАБУ має 1 головне ( з центром у м. Київ) та 3 територіальні управління у Львові, Харкові та Одесі. До слова, Львівське територіальне управління відомства утворене 10 грудня 2015 року. Юрисдикція поширюється на Львівську, Волинську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Івано-Франківську, Рівненську, Хмельницьку області.