В Острозькій академії презентували збірник наукових досліджень школярів

26.10.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 25 жовтня відбулася презентація збірника наукових досліджень учнівської та студентської молоді «Соціально значущі проекти молоді – громаді Острожчини».

З вітальним словом до учасників проекту виступили доктор філософських наук, професор, проректор НаУОА з навчально-наукової роботи Дмитро Шевчук, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (РОІППО), один із авторів проекту Володимир Лавренчук, заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника міста Острога, голова Острозького наукового товариства «Спадщина» ім. князів Острозьких Микола Манько,  начальник відділу освіти Острозької РДА, керівник проекту Олександр Харчук.

«Дуже приємно, що наукова молодь Острожчини має можливість представити свої дослідження сьогодні, а також опублікувати їх у збірнику. Нашим проектом зацікавилися також учні шкіл інших регіонів. Тому ми маємо в перспективах  розширити географію співпраці із навчальними закладами Дубенщини та Кременечини»,  – зауважив Володимир Лавренчук.

В рамках проекту учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Острозького району та міста Острога під керівництвом студентів НаУОА виконали наукові дослідження у історичному, психологічному, філологічному, економічному та правничому напрямах та презентували їх.

За словами організаторів, основними завданнями проекту були: залучити студентську та учнівську молодь до підготовки соціально значущих для розвитку регіону проектів, сформувати у студентської та учнівської молоді дослідницькі компетенції, організувати науково-методичний та педагогічний супровід науково-дослідницької роботи студентів та учнів у реалізації проектів, а також сприяти вихованню активної молоді, відповідальної за долю країни.

«Успішна реалізація проекту стала можливою завдяки плідній співпраці  науково-педагогічних працівників Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Національного університету «Острозька академія» та відділу освіти Острозької районної державної адміністрації. Особлива подяка за сприяння в реалізації проекту висловлюється ректору Національного університету «Острозька академія», доктору психологічних наук, професору Ігорю Пасічнику, ректору Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидату політичних наук, доценту Аллі Черній, голові Острозької районної державної адміністрації Богданові Туровичу  та начальнику відділу освіти Острозької районної державної адміністрації Олександрові Харчуку»,  –  висловлюється автор проекту,  кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту, заступник декана економічного факультету Національного університету «Острозька академія» з профорієнтаційної роботи Юлія Харчук.

Керували учнівськими дослідженнями кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Лавренчук, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії ім. М.П. Ковальського НаУОА Микола Близняк, кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін Інституту права ім. І. Малиновського НаУОА Наталія Боржецька,  кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри громадського здоров'я НаУОА Анна Гільман та кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту НаУОА  Юлія Харчук. Головним координатором проекту є методист відділу освіти Острозької РДА Надія Дрель.