Нові обрії співпраці Острозької академії з Ерзурумським університетом

26 квітня 2018

Міжнародний симпозіум «Релігія у сучасному світі: іслам та християнство» за участю науковців з Ерзурумського університету (Туреччина) відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 24-25 квітня.

Модератором зустрічі був в.о. декана гуманітарного факультету, кандидат філософських наук Максим Карповець.

«Ідея міжнародного симпозіуму „Релігія у сучасному світі: іслам та християнство“ виникла як результат поїздки делегації гуманітарного факультету до Ерзерумського університету, де науковці обмінялись своїми думками щодо спільної діяльності. В турецькому університеті не тільки підписали контракт про співпрацю, але й домовилися про важливість діалогу на тлі сучасних викликів ісламу та християнства. Як на мене, це чудово нагода зближення як культурного, так і освітнього, адже зв’язок України та Туреччини це не тільки воєнні чи загарбницькі конфлікти, але й потужний ціннісний обмін», — розповів Максим Карповець.

У своїй доповіді Синан Оге (Sinan Öge), декан факультету теології Ерзурумського університету ім. Ататюрка, підкреслив важливість вивчення ісламу в сучасному світ, адже це— обширна релігія, побудована насамперед на філософії.

«Основа релігії — взаємини людини з Богом (Аллахом). Бог хоче, щоб люди жили щасливо, — це основний принцип релігії. А її основне покликання — пояснити людям їхнє призначення на землі», — узагальнив професор.

Перед студентами виступив Мехмет Даг (Mehmet Dağ), який говорив про протистояння ісламської думки з єврейською та християнською думками на прикладі Андалусії.

У симпозіумі також взяли участь представники Острозької академії Петро Кралюк та Микола Зайцев.

Фінальним акордом заходу стало підписання договору про співпрацю між Острозькою академією та Ерзурумським університетом ім. Ататюрка.