Вітаємо Миколу Жулинського із присвоєнням звання лауреата премії Президента України “Українська книжка року”

24 вересня 2018

Президент Петро Порошенко присудив премію «Українська книжка року» директору Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, докторові філологічних наук, професору, дійсному академіку Академії наук України, співголові Наглядової ради НаУОА, академіку Острозького Академічного Братства Миколі Жулинському за роман-хроніку «Моя Друга світова». Про це йдеться в указі № 285 від 19 вересня.

Щиро вітаємо Миколу Григоровича з такою високою нагородою. Із теплом у серці згадуємо презентацію цієї книги в Острозькій академії два роки тому, яка викликала жваве обговорення серед студентства й нікого не залишила байдужим.

Як слушно зазначив професор Острозької академії Петро Кралюк, роман «Моя Друга світова», на перший погляд, сприймається як мікс різножанрових уривків, адже в ньому є особисті спогади автора дитинства, спогади його родичів та односельців — як реальні, так і реконструйовані, є різноманітні матеріали історичного характеру, серед них і документи. Однак ці уривки творять цілісну картину.

«Принаймні „Моя Друга світова“ вам може дати більш адекватну картину подій в 1939-1945 роках на Волині (й не тільки), аніж численні дослідження фахових істориків», — каже Петро Михайлович.

Бажаємо Вам, Миколо Григоровичу, міцного здоров’я, довголіття, натхнення для реалізації усіх Ваших творчих задумів та Божого благословення!

Завжди раді бачити Вас гостем нашого університету.

З повагою і вдячністю — студенти та професорсько-викладацький склад Національного університету «Острозька академія».