Оголошено набір на літню школу «Східні студії»

24.07.2018

Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету та Національний університет «Острозька академія» запрошують взяти участь у Літній школі в рамках спільної магістерської програми «Східні студії», яка відбудеться з 20 по 24 серпня 2018 року у м. Острог, Національний університет «Острозька академія».

Мета Літньої школи — глибше ознайомити учасників з проблематики історії та сучасності Центрально-Східної Європи та всього посткомуністичного простору і розвинути навички міждисциплінарного та критичного мислення. Головний акцент буде зосереджено на питаннях політики пам’яті в контексті гібридних загроз та геополітичного становища країн Центральної та Східної Європи в історичному і сучасному контексті. Особлива увага приділятиметься питанню боротьби за незалежність країн Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу, а також Центральній Європі та Балканам.

Під час навчання відбуватимуться тематичні заняття й дискусії з лекторами, дискусії та обговорення у малих групах, лекторат польської мови та щоденна екскурсійна програма. Серед лекторів школи:
Marek Gołkowski, генеральний консул Республіки Польща в Калінінграді (2008-2014);
Tadeusz Krząstek, полковник, історик, документаліст, викладач Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету;
Kazimierz Wóycicki, dr., журналіст, публіцист, політолог, філософ, член польського ПЕН-клубу, викладач Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету. Директор Європейської Академії Хреста;
Adam Balcer, dr., політолог, аналітик з питань Балкан та Туреччини, викладач Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, співробітник Центру аналізу Ягеллонського клубу;
Дмитро Шевчук, д-р філос. наук, доц., проректор з науково-педагогічної роботи НаУОА;
Віталій Лебедюк, канд. наук з державного управління, доц., декан факультету політико-інформаційного менеджменту НаУОА;
Володимир Трофимович, д-р істор. наук, проф., зав. каф. історії ім. М.П. Ковальського НаУОА;
Тарас Жовтенко, канд. політ. наук, директор Центру досліджень проблем національної безпеки НаУОА.

Участь у Літній школі можуть взяти студенти маґістеріуму з університетів, які входять до Консорціуму Варшавського університету та українських університетів, що пройдуть конкурсний відбір. Першість мають учасники спільної програми маґістерських студій.
Умови конкурсу:
• Заповнити реєстраційну анкету;
• Обґрунтувати мету своєї участі у Літній школі (чому Вам цікава школа, чого Ви очікуєте від участі та розкажіть про свій досвід (до 2000 знаків).

Анкета доступна за лінком:

Участь у школі безкоштовна. Організатори покривають фінансові витрати на проживання учасників, а також виготовлення матеріалів семінару. Транспортні витрати та витрати на харчування покривають самі учасники.

Учасники проживатимуть у Академічному домі Національного університету «Острозька академія» (проспект Незалежності, 5), а заняття відбуватимуться у головному корпусі Національного університету «Острозька академія» (вул. Семінарська, 2) з 20 по 24 серпня 2018 року. На завершення курсу учасники отримають сертифікат.

Остання дата заповнення анкети: 12 серпня 2018 року.
Відповідь про зарахування апліканти отримають до 14 серпня 2018 року.

Довідки за телефоном: +38 03654 22949 та (03654) 2-29-49 (внутрішній) або на скриньку: vitalii.lebediuk@oa.edu.ua

Проведення Літньої школи ініційовано Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету та Національним університетом «Острозька академія» за спільної фінансової підтримки, в рамках проекту «Східні студії», що реалізовує Консорціум Варшавського університету та українських університетів.

Зробіть канікули корисними!

Національний університет «Острозька академія»           Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego

Літня школа для учасників програми «Східні студії» в Україні

«Центрально-Східна Європа: політика памяті в контексті гібридних загроз та геополітичного становища»

Національний університет «Острозька академія», 19 серпня – 25 серпня 2018 р.

Неділя,

Понеділок, 20.08

Вівторок, 21.08

Середа, 22.08

Польща та Україна у боротьбі за незалежність 1917-1921 років

Четвер, 23.08

П’ятниця, 24.08

Субота, 25.08

9:00-9:30

Сніданок

9:30- 11:30

9:30-9:45

Офіційне відкриття

Літньої школи.

9:45-10:30

Інформаційна безпека в Центрально-Східній Європі

10:30-11:30

Міжнародна безпека: виклики та наслідки

(Prof. Tadeusz Krząstek, SEW UW)

Погляд на історію Давньої Речі Посполитої

10:30-11:30

Trudne Braterstwo polsko-ukraińskie 1919-1920 w dokumentacji filmowej. Prezentacja filmu i dyskusja.

(Prof. Tadeusz Krząstek,

SEW UW)

Від’їзд

учасників

з м. Острога

11:30-11:45

Перерва на каву

11:45- 13:00

(Prof. Kazimierz Wóycicki, SEW UW)

Історія спільної боротьби за незалежність

(Prof. Tadeusz Krząstek,

SEW UW)

Росія проти Заходу. «Постбіполярний» реванш?

(Dr. Тарас Жовтенко, НаУОА)

11:45-12:00

Офіційне закриття

Літньої школи