Студентські дебати в ОА: за/проти криптовалют

24.05.2018

У Національному університеті «Острозька академія» відбулися дебати на тему: «Криптовалюта як спосіб розрахунку на території України: за і проти». Захід відбувався в рамках відзначення тижня економічного факультету.

Дебати проходили в традиційному кембриджському форматі. Учасники були поділені на дві команди парламентарів. Перша команда складалася зі студентів 3 курсу економічного факультету, які підтримували спосіб розрахунку криптовалютою (позиція «за»), а інша команда була сформована зі студентів 4 курсу економічного факультету і займала протилежну позицію («проти»). Організатором події стала студентська рада економічного факультету на чолі з головою культурно-мистецького підрозділу економічного факультету Оксаною Безпалько.

«Вирішила обрати саме таку тему дебатів, оскільки на сьогодні вона досить актуальна, про це говорять усі. Очевидним плюсом заходу стало те, що команди подали чимало доступної інформації, що дозволила ефективно відстоювати власну позицію команди та наводити аргументи проти фактів суперників. Найбільше запам’яталося те, що один з учасників мав досвід купівлі криптовалют і безпосередньо знав на практиці, що таке криптовалюта і чи варто її купувати», — прокоментувала організаторка дебатів, студентка Оксана Безпалько.

Захід складався з чотирьох етапів: представник команди, яка відстоювала переваги криптовалют, озвучує тези на підтримку своєї ідеї, а представник іншої команди — контраргументи на тези попереднього доповідача. На другому етапі головні спікери команди «за» та команди «проти» мали по черзі навести додаткові аргументи на захист своїх позицій та довести помилковість певних тез команди опонента. Під час третього етапу учасники могли поставити 2 питання команді-супротивнику. Четвертий етап — озвучення висновків, зроблених кожною командою під час дебатів, та остаточні аргументи, які доводять переваги саме цієї конкретної ідеї.

Перемогу здобула команда студентів 4 курсу економічного факультету, які відстоювали позицію «проти» — Кульбаба Дмитро, Верхогляд Ярослав, Остапчук Ігор. Позицію «за» представляли студенти 3 курсу: Алісія Ширяєва, Валентин Кушнірук, Роман Гудзь.

Оцінювали виступи команд журі у складі: декана економічного факультету , доктора економічних наук та доцента кафедри економічної теорії, менеджменту і маркетингу Козак Людмили Василівни, професора, доктора економічних наук, завідувача кафедри фінансів, обліку і аудиту Мамонтової Наталії Анатоліївни, кандидата економічних наук та доцента кафедри економічної теорії, менеджменту і маркетингу Іванчук Наталії Володимирівни та магістранта спеціальності «Економічна кібернетика» Красюка Богдана.

«Все дуже сподобалося, проведення таких заходів, на мою думку, є цінним досвідом, дискусії додають адреналіну та азарту. Особливо вартісно, що команди поважали думку кожного та вміли вислуховувати», — поділився учасник команди переможців, студент 4 курсу економічного факультету Дмитро Кульбаба.