В Острозькій академії опановували мистецтво риторики

23.05.2018

У вівторок, 22 травня, в Острозької академії відбувся тренінг «Основи сучасної риторики». Спікером став голова Рівненського обласного осередку громадської організації «Солідарна молодь» Максим Волович.

Ініціював проведення заходу Острозький дебатний осередок на чолі з його головою, студентом Євгеном Синчуком.

Спікер Максим Волович розповів про те, як вести себе перед аудиторією та дав поради, як правильно написати свою промову. Говорив про об’єм тексту, структуру і його корегування.

«Нині роботодавці звертають увагу на людину, яка завжди говорить конкретно та розуміє, чого хоче. Вони однозначно віддають перевагу впевненим і цілеспрямованим. Сам я звертаю увагу в першу чергу на те, коли людина показує чітку позицію та знає, до чого прагне. Сам дуже люблю Острозьку академію, часто тут бував, мені імпонує критичне ставлення ваших студентів до всього», — поділився тренер Максим Волович.

Після теоретичної частини студенти мали змогу відразу закріпити знання на практиці. Тренер запропонував 3 теми для студентів, на які потрібно було підготувати промову, після чого він проаналізував сильні та слабкі сторони кожного з мовців.

Ми підібрали для вас добірку порад від лектора, які допоможуть якісно виступити зі своєю промовою:

• успішна промова зі свою думкою починається з того, що потрібно мати свою думку;
• розповідь має бути абсолютно конкретною;
• варто бути впевненим та наполегливим;
• у висновку завжди вживайте аргументи;
• можна критикувати все, окрім розуму. Це надто абстрактна категорія;
• не схрещуйте ноги, а усі жести тримайте на рівні тулуба.

До слова, Максим Волович — досвідченний тренер, постійний учасник всеукраїнських й міжнародних форумів та конференцій, двічі переможець Міжнародного студентського форуму для лідерів різних категорій (Білорусь, м. Барановичі) у 2015 та 2017 роках; переможець обласного дебатного турніру 2017 року; володар звання «Кращий оратор» в рамках національного дебатного турніру 2017 року.