Польський консул завітав в Наукову бібліотеку НаУОА на відкриття виставки

23 квітня 2018

У Науковій бібліотеці НаУОА 20 квітня відбулося відкриття виставки «Традиції і сучасність татар — польських мусульман». Виставка організована за сприяння Музею історії НаУОА та Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

«Мені приємно знову перебувати в НаУОА, відкривати виставку. Мета виставки — ознайомити співробітників, студентів та гостей академії з життям польських татар — однієї з найменших етнічних групи у Польщі, історія якої налічує понад 600 років. Також ця експозиція спонукає до дослідження історії Волині й Острога, де також певний час проживали татари», — розповів Польський консул із Луцьку Кшистоф Савіцкі.

В експозиції представлені світлини важливих історичних постатей, можна побачити як виглядають хамаїли (татарські молитовні книги), пам’ятки архітектури — дерев’яні мечеті у селах Богоніки і Крушиняни. чи традиційні страви.

«Виставка має велике значення для культурно-історичного життя Острожчини, адже нагадує про життя татар, які відіграли помітну роль в історичному становленні Острога. На стендах презентовано історію польських татар, їхні культурні, релігійні особливості. Таким чином кожен відвідувач може у легкій та доступній формі відкрити для себе нову сторінку історії», — прокоментувала директор Музею історії Острозької академії Анастасії Хеленюк.

Виставка в Науковій бібліотеці НаУОА триватиме до кінця травня.