В Острозькій академії відзначили День Гідності та Свободи

21 листопада 2018

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. П’ять років тому у Києві розпочався Майдан, що завдав нашому народові багато жертв. Українці, відстоюючи Європейську  позицію, пожертвували свої здоров’ям і життям.

Сьогодні у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького студенти та викладачі Національно університету «Острозька академія» у своїх молитвах віддали шану загиблим під час Голодомору, Революції Гідності та війни на окупованих територіях України.

«На початку  30-х років минулого століття український народ пережив найстрашнішу в історії української цивілізації гуманітарну катастрофу – Голодомор 32-33-х років, коли загинуло не менше трьох мільйонів українців.   Цей період Радянської влади ми називаємо геноцидом українського народу. Також ми молимося і за загиблими героями під час Революції Гідності, яких  називаємо воїнами Небесної Сотні. Із дерев’яними щитами, палицями, камінням вони протистояли на майдані у Києві  «беркутівцям», гинули від куль снайперів за свій Європейський вибір. На крові героїв Небесної Сотні змужніла й об’єдналася українська нація, продемонструвавши собі та світові здатність боротися  за високу мету, жертвуючи життям своїх кращих дочок і синів. І ще ми молимося за загиблими на Сході нашої держави. У 2014 році нащадки тих, хто упокорював українських селян  у 32-33-х роках  захопили Крим і окремі райони Донецької та Луганської областей і спричинили там локальну гуманітарну катастрофу. А наші воїни віддали своє життя, щоб зберегти мир на інших територіях України»,  –  зазначив під час молебню протоієрей Василь Жуковський.