Дні кар`єри в Острозькій академії

21 березня 2018

20 березня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся День кар’єри ЄС, що організовано Інформаційним центром ЄС у м. Острозі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація „Відкрите суспільство“». Дні кар’єри проходять у різних містах України в рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який націлений на інформування молоді та інтеграції громадян України у європейський простір. Цей захід відбувся вдруге в Острозі, до якого долучились місцеві та регіональні роботодавці. У заході взяли участь комерційні компанії, неурядові організації, центри зайнятості, представники мереж ЄС (Костопільський будинок школярів та юнацтва районної ради) та університету (міжнародний відділ).

На відкритті заходу Шевчук Дмитро Михайлович, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Острозька академія», зауважив про важливість сьогодні презентувати себе. Зі свого боку Максим Карповець, керівник Інформаційного центр ЄС, додав про високий науковий та освітній рівень випускників університету, що обумовлює високий попит у роботодавців. Неля Вербицька, менеджер з компанії «Реноме», зазначали про важливість таких заходів не тільки для студентів, але й для роботодавців. Важливою частиною заходу було проведення панельної дискусії «Чи чекають українців європейські роботодавці?», де взяли участь представники різних інституцій і представники мереж ЄС. Спікери та учасники обговорили найбільш гострі виклики для українців у європейському просторі, зокрема у політичному, ціннісному та юридичному вимірі.

Наступним етапом заходу були три тренінги, які провели запрошені гості з Києва та учасники програми Erasmus +. Кирил Безкоровайний, офіційний делеґат від молоді в ООН, головний редактор науково-популярного журналу «Куншт», розповів як заповнювати цікаво й лаконічно резюме під час тренінгу «Як правильно написати мотиваційний лист до європейських роботодавців». Паралельно Олеся Гощук, керівниця центру туристичної інформації м. Острог, розкрила питання громадської активності у тренінгу «Євроінтеграція маленького міста: приклад Острога». Тетяна Сушицька, фахівець з координування роботи з іноземними студентами, випускниця програми Erasmus+, розповіли про основні виклики в обмінних програмах у тренінгу «Як успішно подати заявку до програми Erasmus+».

«Цього року наш захід вдався, адже до нас завітали більше роботодавців, а студентська активність та зацікавленість була на високому рівні. Навіть більше, двоє студентів працевлаштувались під час заходу, що вже є невеликим, але цілком реальним і важливим результатом. Більшість отримали цінний досвід у спілкуванні із роботодавцями, дізнались про кар’єрні можливості, а також пройшли тренінги. Безумовно, ще є достатньо шляхів для розвитку, але на цьому етапі вже розумію, що ми рухаємось у правильному напрямку». — зазначив Максим Карповець.

Проект був покликаний підвищити мотивацію молоді регіону до розширення їхніх компетенцій та особистого професійного розвитку з огляду на потреби роботодавців та критерії відбору працівників.