Сергій Томіленко прочитав лекцію студентам Острозької академії

23 жовтня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» 19 жовтня студенти мали можливість послухати лекцію Голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Сергій Томіленко очолює НСЖУ з 2017 року. Він відомий журналіст, редактор і громадський діяч. Лекція була присвячена безпеці журналіста в Україні, механізмам захисту його прав і як цьому сприяє НСЖУ. Також студенти могли дізнатись про як правильно чинити, коли до журналіста було застосовано агресію. Окрім цього, Сергій Томіленко розказав детальніше про те що таке Національна спілка журналістів України.

«НСЖУ — це найбільше добровільне об’єднання журналістів, яке налічує близько дев’ятнадцяти тисяч членів. Ця організація лобіює інтереси журналістів, допомагає захищати їх права», — говорить Голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У сучасному світі журналіст часто бачить прояви агресії стосовно нього і того, що він робить. Часто у таких ситуаціях може виникнути проблема, як правильно чинити в такій ситуації. НСЖУ допомагає журналістам, не залежно є вони членами спілки чи ні, захищати їхні права.

«За дев’ять місяців 2018 року було зафіксовано 64 випадки прояву агресії стосовно журналіста. Кримінальні провадження були порушені лише у 80% справ. Це жахлива статистика, адже у багатьох країнах світу фактично відсутні випадки побиття журналістів», — коментує ситуацію, що склалася в Україні Сергій Томіленко.

Під час зустрічі студенти мали можливість поставити запитання гостеві. Також Сергій Томіленко подарував Острозькій академії серію книг про відомих журналістів України, які зробили значний внесок у розвиток цієї професії. Це трилогія «Золоті імена української журналістики».