V Літня школа для учасників програми «Східні студії» в Україні

20 серпня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» 20 серпня відбулося відкриття ювілейної — V Літньої школи для учасників програми «Східні студії» в Україні. Цьогоріч темою школи є «Центрально-Східна Європа: політика пам’яті в контексті гібридних загроз та геополітичного становища».

Учасниками школи стали 20 студентів із Національного університету «Острозька академія», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також уперше приєдналися студентка з Варшавського університету та студенти з Українського католицького університету.

Лекції для учасників школи читатимуть викладачі Національного університету «Острозька академія»: доктор філософських наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро Шевчук, кандидат наук з державного управління, доцент, декан факультету політико-інформаційного менеджменту Віталій Лебедюк, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії ім. М.П. Ковальського Володимир Трофимович та кандидат політичних наук, директор Центру досліджень проблем національної безпеки Тарас Жовтенко. А також провідні науковці Варшавського університету, зокрема полковник Тадеуш Кшонстек, польський політолог та публіцист Казімєж Войціцькі, політолог Адам Бальцер та колишній Генеральний Консул Польщі у Калінінграді Марек Голковські.

«Однією із особливостей цієї Літньої школи є те, що один день буде присвячений польсько-українським відносинам у боротьбі за незалежність. Студенти матимуть змогу послухати лекції про історію спільної боротьби за незалежність та подивитися фільм на цю тематику. Також наприкінці школи учасникам потрібно буде підготувати есе на відповідну тему та вже в майбутньому презентувати його у Варшаві», — розповідає організатор Літньої школи, кандидат наук з державного управління, доцент, декан факультету політико-інформаційного менеджменту НаУОА Віталій Лебедюк.

Літня школа триватиме в Острозькій академії до 24 серпня. Під час навчання відбуватимуться тематичні заняття й дискусії з лекторами, дискусії та обговорення у малих групах, лекторат польської мови та щоденна екскурсійна програма. За результатами роботи школи усі учасники отримають сертифікати.