Вітання з Днем Європи в Україні!

20 травня 2018

Інформаційний центр Європейського Союзу при Національному університеті «Острозька академія» вітає усіх із Днем Європи в Україні, що святкується 19 травня.

«Бажаємо, щоб європейські цінності та права не були лише далеким звуком, а реальним життям, проте не забуваємо: і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь. Водночас не забуваємо, що Україна завжди була культурним, історичним і політичним центром Європи, а отже ми завжди близькі із нашими сусідами», — зазначає керівник Центру ЄС при НаУОА, в.о. декана гуманітарного факультету Максим Карповець.

Розпочали святкування показом фільму «Дякую» за підтримки Студентської ради факультету міжнародних відносин та Міністерства інформаційної політики України. Відзначення Дня Європи в Україні триває місяць, а тому попереду ще багато цікавих заходів, слідкуйте за анонсами!

День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.

Довідково: Історично День Європи виник 9 травня 1950 року, коли міністр закордонних справ Франції Робер Шуман з метою уникнення накопичення військової могутності і розгортання конфліктів об’єднав економічні зусилля Франції, Німеччини та низки інших європейських країн, що й забезпечило мир в Європі. Ці основи спільної справи вибудувалися в спільний «Європейський дім» у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані, де вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати День Європи. Свято було встановлено в Україні «...враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію...» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.