Студенти Острозької академії перемогли на олімпіаді з міжнародних відносин

20 квітня 2018

18 — 20 квітня у Національному університеті «Острозька академія» пройшов II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Острозька академія вдруге приймала учасників олімпіади. За перемогу змагалися 30 учасників, що навчаються в 11 університетах різних міст України.

До складу журі олімпіади ввійшли провідні фахівці з Національного університету «Острозька академія» та інших українських ВЗО, зокрема, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Національного університету «Львівська політехніка», Донецького національного університету, Прикарпатського національного університету та ін. Очолив журі доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету імені Бориса Грінченка Ігор Володимирович Жалоба.

«Такі заходи в нашому університеті — не лише свідчення високої якості навчання та наукового авторитету Острозької академії. Це також безцінна можливість для викладацького складу та студентського товариства розширити коло професійних знайомств, отримати цікавий досвід неформального спілкування та яскраві враження», — каже відповідальний секретар оргкомітету, кандидат історичних наук, доцент і завідувач кафедри країнознавства Сергій Рудько.

Конкурсні завдання включали три блоки. Перший передбачав виконання тестових завдань з теорії, історії, актуальних проблем міжнародних відносин і зовнішньої політики країн світу, геополітики та світової політики. Другий — виконання практичних завдань із дисциплін «Дипломатична і консульська служба» і «Дипломатичний протокол та етикет». Третій блок потребував уміння учасників використовувати теоретичні знання для аналізу міжнародних процесів.

Всі учасники олімпіади одержали сертифікати учасника й отримали цінні подарунки — книги та сувеніри з Острозької академії.

Цього року переможцем змагань стала студентка 4 курсу Острозької академії Юлія Голубош. Друге місце посів магістрант Острозької академії Андрій Тихончук. Бронзу завоювала студентка 3 курсу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Єлизавета Монастирьова.

«Важливо підкреслити, що студенти Острозької академії впевнено входять до трійки переможців всеукраїнських олімпіад протягом восьми років з однорічною перервою. Сподіваємось, що цю традицію буде продовжено і в майбутньому», ‒ зауважила декан факультету міжнародних відносин Алла Атаманенко.

Для гостей та учасників олімпіади організатори запропонували насичену культурну програму — екскурсію музеями Острозької академії та ознайомлення з визначними місцями і пам’ятками нашого старовинного міста.

Успішне проведення олімпіади такого рівня в Острозькій академії є яскравим прикладом того, що наукова діяльність нашого закладу розвивається системно й динамічно, а представники студентської спільноти щороку підтверджують свій високий статус.