Обмінна програма «Ukrainian Partnership Program» дає можливість студентам Острозької академії навчатися в США

19.09.2018

До Національного університету «Острозька академія» 18 вересня з лекцією завітала Тамара Денисенко. Пані Тамара є засновником «Програми українського партнерства (Ukrainian Partnership Program)» між Назарет Коледж, що у США, та Острозькою академією. У рамках програми уже два роки відбуваються наукова співпраця викладачів, а також семестрове навчання студентів Острозької академії у Назарет Коледжі (Рочестер).

Пані Тамара Денисенко є засновницею та екс-директоркою Української Федеральної Кредитної Спілки у Рочестері (штат Нью-Йорк, США), президентом громадської організації «Глобальні зв’язки Рочестера» (Rochester Global Connections, Inc.)«, президентом «Українсько-американської громадської фундації» при Українській Федеральній Кредитовій Спілці Рочестеру, засновницею програми «Ірондеквойт-Полтава: міста побратими».

Під час презентації пані Тамара розповіла про Українську Громаду Рочестеру, що докладає багато зусиль, щоб допомогти українським студентам адаптуватися у Рочестері та здобувати знання у Назарет Коледжі. Відбувається двостороння взаємовигідна комунікація між студентами на Громадою Рочестеру.

«Члени спілки українців щосереди запрошують наших студентів до сніданку, співають з ними пісень та дуже просять розповісти про Україну», — каже пані Тамара.

Навчання у Рочестері є фактично безкоштовним, адже всі витрати студентів НаУОА фінансує Діаспора. Очікується, що програма триватиме п’ять років. Впродовж 2017 та 2018 років учасниками програми стали студенти Острозької академії Дмитро Байда (гуманітарний факультет) та Катерина Басюк (факультет романо-германських мов).

Викладач факультету міжнародних відносин НаУОА Вікторія Каламаж поділилася своїм досвідом участі у науковій конференції з психології та соціальної реабілітації, яка відбувалася у Назарет Коледжі в 2017 році, а також дала настанови для студентів, щоб ті використовували усі можливості, які дає їм навчання у Острозькій академії, та впевнено йшли до своєї мети. Пані Уляна Нікітчук, доцент кафедри психології і педагогіки, учасник програми «Відкритий світ», розповіла про чудові моменти перебування у Рочестері та її досвід участі у програмі.

Згодом пані Тамара Денисенко розповіла, яким чином з’явилася ідея започаткування цієї співпраці між Острозькою академію та Назарет Коледжем, а також Українською Громадою м. Рочестер.

«Моя четверта дитина — це Україна , — наголосила пані Тамара та додала. — Для мене було великою честю приймати у США вашого ректора Ігоря Пасічника, з яким ми домовилися про майбутню плідну співпрацю».

Завершуючи зустріч із студентами та викладачами університету, пані Тамара провела бліц-опитування та розповіла, чому вона так прагне допомогти Україні:

«Я вирішила, що якщо Тарас Шевченко зробив великий внесок в розвиток України, то чому я не можу допомогти їй хоч трішечки?!».

Національний університет «Острозька академія» хотів би висловити щиру вдячність пані Тамарі Денисенко та її чоловікові Володимиру, Українцям Рочестеру, Федеральній Кредитовій Спілці Рочестеру та усім правдивим Українцям-патріотам, які безкорисливо підтримують Україну та Острозьку академію, перебуваючи за тисячі кілометрів від неї!