Острозька академія сумує з приводу смерті видатного українського поета Івана Драча

19 червня 2018

Колектив Національного університету «Острозька академія» з глибоким сумом сприйняв скорботну звістку про смерть Івана Драча — Почесного доктора Острозької академії, поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча, Героя України.

У листопаді 2016 року під час підсумкових урочистостей до 440-річчя Острозької академії Івана Драча прийняли у лави Почесних докторів університету.

«Уперше я приїхав до Острога 1962 року із групою, яку очолював професор, архітектор і мистецтвознавець Григорій Логвин — батько усіх шістдесятників. Ще тоді я зауважив унікальну історичну значущість цього міста. А тепер, коли ми маємо відроджену Острозьку академію, можемо поправу його вважати центром сучасної української науки, освіти і духовності. Щиро дякую, що ви прийняли мене до своїх лав і дуже цьому радію. Слава Острозькій академії і слава Україні!», — зазначив тоді під час інавгураційної промови Іван Драч.

Поет неодноразово брав участь в урочистотях Конвокації — врученні дипломів випускникам Острозької академії, також приїздив із презентацією поетичної збірки «Солом’яний вогонь», виданої до його 80-літнього ювілею.

Світла пам’ять про Івана Федоровича Драча назавжди залишиться у наших серцях,а його ім’я буде навіки вписане в історію Острозької академії.