Тиждень гуманітарного: чотири Свободи, майстер-класи та мистецтво

19.05.2018

Із 14 по 18 травня студенти Острозької академії мали змогу поринути в атмосферу мистецтва, свободи творчості й «бджолиних кольорів» — цей тиждень промайнув під прапорами гуманітарного факультету.

«Мені дуже приємно, що тиждень гуманітарного відбувся в такому форматі, зокрема з максимальним залученням студентів різних факультетів. Це доводить, що гуманітарії справді відкриті до співпраці, діалогу та творчості. Однак цього також не було б без їхньої енергії, бажання робити щось нове й незвичне, не зважаючи на пари, погоду чи насичений графік. Тому переконаний, що цьогорічний тиждень видався чудовим, адже він справді був створений з любов’ю», — ділився враженнями в.о. декана гуманітарного факультету Максим Карповець.

Цьогоріч у рамках масштабної події від факультету відбулося чимало пізнавальних івентів, інформативних лекцій та насичених майстер-класів. Відкрили тиждень гуманітарного традиційно міми, які радо зустрічали студентів із загримованими, непізнаваними рисами обличчя та позитивним настроєм.

Тиждень було умовно розділено на кілька блоків: свобода самовираження, свобода творчості, свобода слова та свобода думки.

Уже з понеділка стартували лекції та майстер-класи від талановитих студентів факультету: Аліна Пономаренко, студентка 3 курсу спеціальності «Культурологія», ділилася «таємницями» колажу, розповідаючи, як перетворила хобі в сфері digital колажування на прибуткову справу, а ввечері студенти з різних факультетів мали змогу взяти участь у конкурсі каверів та авторських пісень «КАВеr», що відбувся в Академічному парку.

У вівторок можна було прослухати лекцію від в.о. декана гуманітарного факультету Максима Карповця та керівниці Центру туристичної інформації Олесі Гощук на тему колекціонування, що проходила у форматі інтерактивної бесіди. Кандидат філософських наук Максим Карповець розповів про власне колекціонування коміксів та книг, а також поділився інформацією про труднощі знаходження англомовних видань в Україні. Лекція завершилася нагородженням: відвідувач, який висловив на лекції найкраще питання, отримав у подарунок кілька коміксів із власної колекції Максима Карповця. Велику аудиторію зібрала організаторка презентації українського медіа-проекту «Ukraїner» Софія Анжелюк, координаторка волонтерів та випускниця ОА.

На Тиждень гуманітарного факультету припав і академ-фест «Транквіліон», у рамках якого з понеділка по вівторок відвідувачі мали змогу поринути в світ інтерпретацій знакових п’єс від відомих драматургів. Постановки традиційно відбулися за участі студентів української філології та літературної творчості.

Середа відзначилася не менш насиченою програмою. Євген Мальчик розповідав про набуття власного стилю, показуючи серії своїх фотографій, а також пояснював ідеї відео, зроблені в команді Iconic studio, та меседжі, які вони несуть. Відбулася лекція й майстер-клас «Агресивна журналістика. Як зняти цікавий сюжет і лишитися в живих» Ігоря Колтунова, українського журналіста та кореспондента програми «Гроші» на каналі «1+1». Увечері відвідувачі переглядали фільм просто неба в Академічному парку.
Четвер був відзначений «найсмачнішим» днем факультету. Цьогоріч, окрім традиційних страв для любителів швидких перекусів, на ярмарку біля 2-ї аудиторії під час великої перерви можна було придбати вегетаріанські страви та солодощі. Відбулася також зустріч із Олегом Черташем «177 країн VS 1 українець: історія одного капітана». Лектор ділився досвідом походів у море, розповідав про різницю в менталітеті різних народів світу, про «корабельні» традиції і табу мореходьців. На десерт — звітний концерт у культурно-мистецькому центрі.

Юлія Галапач, студентка 2-го курсу української філології, поділилася в соцмережі Facebook враженнями про звітний концерт Гуманітарного: «...це ще один невеликий організаційний досвід, який увінчався успіхом: захоплені усмішки та щирий регіт глядачів. Хвилювання, напруга та захват у мене».

«Тиждень Гуманітарного — це завжди перфоманс. Особисто я була в захваті від можливості відвідати лекції студента нашої академії Євгена Мальчика та прекрасного журналіста Ігоря Колтунова. Як завжди, атмосферно та щиро. Не можна залишити без уваги звітний концерт. Цьогоріч без цензури, але, як на мене, це не мало негативного впливу. Чарівно, весело та величезна кількість різноманітних амплуа на сцені. Це було наче тижнева п’єса з усіма її абстракціями та відтінками», — захоплено коментує подію студентка філософії та релігієзнавства Тетяна Смик.