До Дня науки в Україні: бліц на тему: «Що для мене наука?»

19.05.2018

19 травня уся наукова спільнота відзначає своє професійне свято — День науки в Україні. У відповідях студентсько-викладацького складу університету читайте, чим для кожного з опитаних є наука, яку роль відіграє у житті і що бажають колегам/студентам у цей день.

«Наука — це один із складників фундаменту, на якому постає „будівля“ університету. Результати наукових досліджень викладачів, їхні наукові здобутки, як і перемоги наших студентів у наукових конкурсах та олімпіадах (а цього року їх у нас близько 30-ти) роблять цей фундамент ще міцнішим. В День науки в Україні хочу побажати академічній спільноті НаУОА натхнення, цікавих інноваційних проектів, наукових досягнень на благо нашого університету та України», — зазначає проректор з науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук Дмитро Шевчук.

«Наука в моєму житті? Коли я вчився ще у школі, нас заохочували бути активним учасником наукових гуртків та й батьки намагалися підтримувати. Наприклад, будучи учасниками гуртка з авіамотобудування, ми розробляли дерев’яні макети кораблів з маленьким моторчиком, а потім брали участь у змаганнях. Або будучи учасником географічного гуртка, я дуже полюбив морський світ, захоплювали експедиції відомого Жака Іва Кусто, тому такі наукові вкраплення виховали в мене любов до науки у широкому розумінні. Більше того, наука закладає підґрунтя до логічного та критичного мислення, а найголовніше — виховує таких собі „чомучок“. У нас побутує міф, що наука „суха“ і тільки для професорів, а насправді вона усюди нас оточує і від протистояння варто обрати співпрацю, оскільки наука — це цікаво. З нагоди свята науки вітаю усіх колег та студентів та бажаю, щоб життя було схоже на експедицію, де кожен з нас зрозуміє, що спільними зусиллями ми можемо робити хоч маленькі, але відкриття» — говорить декан факультету політико-інформаційного менеджменту, кандидат наук з державного управління Віталій Лебедюк.

«Наука для мене — це поважна академічна дама, що не терпить поспіху і категоричності, і водночас дає фундаментальні та прикладні відповіді на будь-які актуальні проблеми сьогодення у сфері права. А ще наука — це спілкування з колегами, висловлення думок, пошук компромісів, закладення основи успішного майбутнього. Користуючись нагодою, вітаю колег та студентів зі святом — колегам бажаю наснаги та віддачі від роботи на науковій ниві, а студентам і усім — здоров’я та гарного настрою!» — коментує заступник Директора Інституту права ім. І. Малиновського з навчально-наукової роботи, завідувач кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін, кандидат юридичних наук Олег Герасимчук.

«Наука — це, насамперед, розширення меж: розуму, часу, простору, можливостей тощо; своїх і тих людей, які поруч із тобою. Це справа для ентузіастів, а не рутина, лише тоді це буде справжня наука, а не імітація наукової діяльності. Бажання у цей день таке: щоб наука сьогодні приносила не лише втіху інтелектуальну, емоційну, але й фінансову», — ділиться своєю думкою старший викладач кафедри журналістики, кандидат філологічних наук Зоряна Годунок.

«Для мене наука — це швидше стиль життя. Це жага до нових знань, постійний пошук корисної, насамперед для себе, інформації, адже все, що ти поглинаєш, формує тебе і твоє коло наукових зацікавлень. Звісно, це не означає, що потрібно постійно сидіти на TED чи за сотнями томів наукової літератури, але потрібно відповідально (у стосунку до себе) підходити до підбору інформації, що тебе оточує. І на завершення хотів би сказати, що наука — це творчість, це щось особисте, індивідуальне, а не те, що з вас силоміць хтось хоче витягнути» — розповідає керівник наукового підрозділу Братства спудеїв НаУОА, аспірант Олександр Леськів.

Щиро вітаємо усіх тих, для кого наука стала частиною життя, чиє покликання та бажання намагатися осягнути оточуючий світ відкриває його і для тих, хто поруч! Зичимо нових опанованих вершин, плідної праці та щоденних гараздів!