Із Днем народження, Острозька академіє!

18.10.2018

Традиційно в середині жовтня Національний університет «Острозька академія» святкує День свого відродження. Цьогоріч нашій Альма-матер 24 роки.

Святкування Дня Острозької академії розпочалося 17 жовтня. У актовій залі відбулося урочисте відкриття, під час якого ректор НаУОА, професор Ігор Пасічник виступив з вітальним словом до викладачів та студентів. Він розповів про відродження університету, а також згадав усіх людей, які зробили свій вагомий внесок у розвиток та становлення академії.

«Я пам’ятаю руїни, з яких ми відроджували Острозьку академію. 24 роки тому я й повірити не міг, що ми матимемо такий потужний університет та майже добудований новий корпус. Я дякую усім, хто з перших днів сумлінною працею допомагав мені крок за кроком відбудовувати старе та творити нове. Я уявляю, як важко було студентам першого набору в ті часи, коли книги були першоджерелом інформації, а їх в бібліотеці було мало. Та все ж ті студенти намагалися сумлінно навчатися та старанно здобувати освіту», — зазначив Ігор Пасічник.

Також приємною частиною урочистої академії стало нагородження викладачів, студентів і співробітників університету грамотами й подяками за сумлінну та віддану працю на благо альма-матер.

Після урочистої частини академічну родину своїм святковим концертом привітав ансамбль бандуристів «Рівненчанка». Гості виконували твори Володимира ІвасюкаОлександра Смика, українські народні пісні та кавери на сучасні музичні композиції.

Сьогодні розпочалося відзначення з урочистого Молебня у студентсько-викладацькому Храмі преподобного Федора Острозького. Студенти, викладачі й працівники університету молилися не лише за процвітання вишу, а й за мир в Україні.

Далі вся академічна «пасіка» долучилася до масового заходу — флешмобу «Традиція, що творить майбутнє», який вже став звичаєм у нашому університеті. Учасники флешмобу під музичний супровід відтворювали історію заснування Острозької академії.

Святкування Дня університету продовжилося ярмарком у студентському парку. Під час дійства творчі вихованці університету представляли свої художні та фотороботи, рукодільні вироби, продавали смаколики, сувеніри із символікою університету, демонстрували власні таланти у танцювальних, сольних і театральних номерах.

«Я вітаю Вас із 24-річчям Національного університету „Острозька академія“. Цей день ми відзначаємо досить яскраво, адже цьогоріч наші студенти за кількістю перемог у міжнародних та всеукраїнських олімпіадах і конкурсах б’ють усі рекорди. Наші викладачі за цей рік опублікували понад 250 статей у наукових виданнях, із них 40 — у престижних журналах наукометричних баз даних. Також ми переобладнали п’ять аудиторій за останнім словом новітніх технологій і залучили 60 мільйонів гривень, щоб якнайшвидше добудувати наш новий навчальний корпус, який буде архітектурним шедевром. Нехай соти вашого мозку завжди наповнюються знаннями, вміннями і навичками, сійте добре, мудре і вічне. Я бажаю, щоб наша академічна пасіка завжди роїлася робочими бджілками, щоб вам дарували солодкі поцілунки, а Ваше життя було суцільним медовим місяцем. Острозька академія була, є і буде!», — привітав академічну громадськість Ігор Демидович.

Завершальним акордом святкового дня став фінал Кубку ректора з футболу та інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?».

Також упродовж дня студенти мали можливість побачити інсталяцію «Будуємо історію», організовану колективом Музею історії Острозької академії. Перед глядачами постала жива історія університету у фотографіях, нотатках перших студентів, публікаціях у газетах.

«День Острозької академії — це для мене одне з найяскравіших свят осені. Представники Братства спудеїв брали активну участь у підготовці до Дня народження альма-матер, зокрема організували ярмарок, концертну програму, загальноакадемічну гру „Що? Де? Коли?“, а колектив „Острадіо“ показав фільм „Рок-хвиля“. За це усім висловлюю щиру вдячність», — поділився враженнями голова Братства спудеїв НаУОА Богдан Михальчук.