Петро Кралюк отримав премію Івана Корсака за роман “Синопсис”

18 вересня 2018

Українському філософу, письменнику, публіцисту, професору Національного університету «Острозька академія» Петру Кралюку вперше вручили літературну премію Івана Корсака у розмірі 50 тисяч гривень за історичний роман «Синопсис». Церемонія нагородження відбулася днями в Музеї сучасного українського мистецтва у Луцьку.

Іван Корсак був відомим журналістом не тільки на Волині, а й в Україні загалом. Тривалий час у Луцьку він очолював газету «Народна трибуна» — перше українське офіційне демократичне видання. Згодом Іванові Корсаку довелося залишити редакторське крісло і він пішов у бізнес, хоча разом із тим займався журналістикою — видавав газету «Сім’я і дім». На певному етапі свого життя Іван Корсак вирішив писати художньо-літературні твори на історичну тематику (із 1990 року був членом Національної спілки письменників України).

Літературну премію у честь пам’яті Івана Корсака цьогоріч заснував його син Віктор, який є відомим бізнесменом на Волині.

На конкурс подали 12 робіт, серед яких журі, очолюване письменником, директором видавництва «Ярославів Вал» Михайлом Слабошпицьким, обрало саме історичний роман Петра Кралюка «Синопсис».

«На жаль, Іван Корсак пішов із життя рано. Він міг би ще написати не один художній твір. Частину отриманих коштів я планую витратити саме на вшанування пам’яті Івана Феодосійовича», — коментує Петро Кралюк.