Студент-історик здобув «бронзу» на Всеукраїнській олімпіаді з історії

18 травня 2018

Студент 4 курсу спеціальності «Історія» Денис Гаврилюк посів III місце у II етапі Всеукраїнської олімпіади з історії, що відбувалася 17-18 травня в Уманському державному педагогічному університеті ім. П. Тичини.

Окрім Дениса Гаврилюка, Острозьку академію також представляли Мовчун Світлана, студентка 4-го курсу спеціальності «Історія», та студент 3-го курсу спеціальності «Історія» Симонович Дмитро, який отримав подяку за високі знання з історії України.

Упродовж двох днів студенти зі всієї України виконували тестові, творчі та завдання аналітичного характеру з історії України (від найдавніших часів до сьогодення) та із всесвітньої історії (політичні та соціально-економічні процеси; міжнародні відносини і європеїстика). Усього в олімпіаді взяло участь 86 студентів зі всієї країни.

У рамках Всеукраїнського конкурсу відбувся круглий стіл на тему «Державотворення в Україні та європейський досвід». Науковці-історики із закладів вищої освіти провідних вітчизняних вишів взяли активну участь в обговоренні ролі української інтелігенції в становленні незалежної України наприкінці 80-х на початку 90-х рр. ХХ ст., актуальності спадщини видатних українських вчених-державників ХХ століття в сучасних умовах, використання досвіду європейських країн у процесі державотворення нашої держави. Кандидат історичних наук і доцент НаУОА Микола Близняк виступив із доповіддю на тему «Міста Волині XVIII ст. в контексті європейської історії», в якій розповів про становлення і розвиток тогочасних міст в умовах впливу на сучасну історію європейських країн.

Знання учасників олімпіади оцінювало кваліфіковане журі, до складу якого ввійшли: професор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Тетяна Кузнець (голова журі), професор Національного авіаційного університету Сергій Троян, директор наукової установи «Енциклопедичне видавництво», професор Алла Киридон, професор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Леся Алексієвець, професор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Ольга Коляструк, професори УДПУ імені Павла Тичини Зінаїда Священко, Ірина та Ігор Кривошеї.

За допомогу у підготовці до олімпіади, цінні поради та мудрі настанови студент Денис Гаврилюк завдячує заступнику завідувача кафедри історії факультету міжнародних відносин, кандидату історичних наук, доценту Близняку Миколі Богдановичу та доктору історичних наук, професору Яремчуку Віталію Петровичу.

Щиро вітаємо Дениса із перемогою та зичимо щоденних гараздів та майбутніх перемог!