Неспішне мистецтво в Острозькій академії

18 квітня 2018

Музей історії НаУОА долучився до всесвітньої акції «День неспішного мистецтва». 17 квітня у коридорі головного корпусу було розміщено картину «Херувимський мандрівник» та створено зручні умови для огляду експонату.

«Ми хочемо познайомити студентів та працівників НаУОА з мистецьким твором, експонатом нашого музею. Витративши більше часу на споглядання картини, можна глибше зрозуміти її мистецьку вартість, сенс, закладені в ній, а також зосередитися на мистецтві та відпочити. Основним є те, щоб картина спровокувала студентів на внутрішній пошук відповідей, розуміння й самоспоглядань. Експонат — лише посередник для того, щоб відкрити щось важливе і неповторне в середині самого себе», — прокоментував працівник Музею історії НаУОА Андрій Брижук.

Картина «Херувимський мандрівник», написана відомим українським художником Юрієм Нікітіним. На полотні зображений мандрівник філософ Григорій Сковорода.

«Так приємно та незвично серед шумного квапливого дня на кілька хвилин повністю зануритися у мистецтво. Хвилююча барокова музика та магічна картина відповідного стилю просто робить день кращим та змушує замислитися над глибоким. Історії можна передавати не тільки словами, а ще й фарбами, образами, звуками», — поділилася студентка 2 курсу гуманітарного факультету Анастасія Верховецька.

Започатковано «День неспішного мистецтва» було в США 2009 року. Дуже скоро цей захід перетворився у всесвітню акцію, до якої цього року Україна долучилася вперше.