В Острозькій академії читатимуть курс «Професійна відповідальність правника»

17 вересня 2018

Директор Інституту права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія», кандидат юридичних наук, доцент Сергій Іщук, кандидат юридичних наук, доцент Олег Герасимчук та координатор і юрист у ГП Української Гельсінської спілки з прав людини у місті Рівному, викладач НаУОА Марія Ципящук 6-7 вересня взяли участь у презентації та тренінгу з курсу «Професійна відповідальність правника». Такий захід було організовано програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Одним із напрямів діяльності цієї програми в Україні є допомога в удосконаленні правничої освіти, саме з цією метою до участі у заходах програми залучаються представники провідних юридичних шкіл в Україні.

З метою подальшого сприяння модернізації змісту та методів викладання у правничих школах України, програма підтримала розробку модельного навчального курсу «Професійна відповідальність правника». Курс призначений сприяти формуванню у студентів розуміння та засвоєння цінностей правничої професії й її суспільної місії без огляду на посади, які вони обійматимуть за час їх професійної кар’єри.

Під час презентації було розкрито актуальність цього курсу, досвід його викладання в інших країнах. Члени команди-розробників курсу розповіли про особливості окремих тем, продемонстрували інтерактивні методики викладання цього курсу, навели приклади дизайну фактичних сценаріїв, які можуть бути використані під час викладання. Професор Джеймс Молітерно (професор у Школі права Університету ім. Вашингтона і Лі, Вірджинія, США) розповів про власний досвід викладання курсу «Професійна відповідальність правника», поділився власними секретами оцінювання успішності студентів.

«Найважливіші модулі курсу „Професійна відповідальність правника“ будуть імплементовані в освітню програму підготовки правників-бакалаврів Національного університету „Острозька академія“, оскільки професійна етика є надзвичайно важливою для відновлення суспільної довіри до юстиції», — зауважив Олег Герасимчук.