Про агресивну журналістику від Ігоря Колтунова: топ-8 порад

17.05.2018

16 травня до Національного університету «Острозька академія» завітав український журналіст, кореспондент програми «Гроші» на каналі «1+1» Ігор Колтунов та провів лекцію на тему агресивної журналістики.

Присутні на зустрічі мали змогу переглянути журналістські відеоматеріали Ігоря Колтунова та обговорити їх. Зокрема, відомий журналіст дав кілька порад тим, хто хоче працювати у ЗМІ та у силу специфіки професії буде змушений будь-якими способами отримати матеріал:

1. Говорити тією мовою, якою розмовляє інтерв’юер, оскільки це справляє підсвідомий вплив на людину;
2. Поведінка «джунглі» — для того, щоб отримати сенсаційний матеріал, потрібно забути про загальні журналістські правила етикету та представлення, а інколи діяти навіть провокативно;
3. Якщо ви хочете стати першокласним журналістом, мусите вийти із «зони комфорту» і не залишатись на одному місці, постійно розвиватись та рухатись вперед;
4. Пам’ятати, що ніхто не стає журналістом одразу, на початку своєї кар’єри потрібно виконувати будь-яку роботу, адже ніякий досвід не проходить повз;
5. Комунікабельність — те, що стане запорукою вашого успіху, оскільки вашого потенційного роботодавця не цікавлять ні ваш диплом, ні зовнішність, ні особисті якості. Головне, чого потребує журналіст — це вміння говорити і діяти в будь-якій ситуації;
6. Знайомства — що більше у вас знайомих, які працюють в різноманітних сферах діяльності, то більше у вас можливостей дізнатись про перспективи кар’єрного зростання, вакансії та цінні поради для власного становлення на професійній ниві;
7. Будьте публічною особистістю: ведіть особистий блог, будьте в центрі подій та знімайте більше відео, оскільки таким чином ви вже готуєте себе до діяльності у мас-медіа;
8. «Вірте!» — ви маєте вірити у власні сили та не зважати на думку оточуючих, особливо якщо вам рекомендують зупинитись.

Агресивна журналістика, за словами автора, виявляє себе у різноманітних, подекуди й не надто етичних, способах отримання інформації як основного продукту для функціонування ЗМІ.

«Мені не вперше доводиться проводити подібні лекції, оскільки до того я вже розповідав про особливості роботи ЗМІ на „1+1“, Києво-Могилянській академії та Харківському національному університеті ім. В. Н . Каразіна. Я радий поділитись власним досвідом з іншими та, можливо, надихнути когось», — розповідає лектор.

Ігор Колтунов зазначив, що для журналістів-початківців проводять спеціальні тренінги, які допомагають їм швидше увійти в ритм та зрозуміти специфіку роботи у ЗМІ.

«Почуте й побачене вразило мене. Міні-лайфхаки від Ігоря Колтунова є дуже цікавими та я думаю, що використаю їх у майбутнього. Взагалі, щоразу, коли до нас приїжджають працівники ЗМІ, я тішусь, оскільки це безпосередня можливість поспілкуватись з ними та перейняти їхній досвід: вони розповідають не тільки про переваги та найкраще в професії, а й про можливі труднощі, що психологічно загартовує та налаштовує», — коментує студенка другого курсу гуманітарного факультету Лазарчук Дарина.