Стажування в неурядовій громадській організації Iндії

17.04.2018

Мрії про подорожі, бажання допомогти і прагнення відчути світ на собі і себе в ньому привели мене до Індії — загадкової і надзвичайно барвистої країни у будь-якому сенсі, прояві і найсміливішій фантазії. Ця країна унікальна і неповторна.

Організація, яку я обрала, A New Way of Happiness Educational Society (AWOHES): Освітня спільнота нового виду щастя, основана 2016 року у південному районі Делі. Це молода команда небайдужих, які допомагають усім охочим із навчанням поза школою. До того ж, AWOHES проводить різноманітні проекти, розробляє ініціативи для місцевих шкіл і, навчаючи, рятує спільноти дітей у нетрях величезного мегаполісу.

«Наша мета — поширення освіти і збільшення її ролі у сучасній Індії, просвітлення суспільства через молоде покоління, адже саме воно має найбільше можливостей і прагне до змін», — розповідає Хіманшу Шукла, один із лідерів організації.

Діти, з якими я познайомилася на час свого перебування в Індії, вразили мене своєю спраглістю до знань. Вони настільки зацікавлені у пізнанні і навчанні, що навіть після школи готові займатися своїм розвитком і здобувати нові знання. Діти від 10 до 15 років добре володіють англійською мовою, чемні і трохи сором’язливі, а також привітні, настільки, що під час першою зустрічі можуть запросити до себе додому.

Цікаво, що така молода організація вже справді (хоч і не на офіційному рівні) є міжнародною, оскільки до не залучені активісти з багатьох куточків світу, а саме Європи, Південно Америки й Азії.

Слід також мовити про спекотний клімат в Індії (навіть на півночі яскраво проявляються ознаки тропічної країни), який, особисто мені, було важко витримувати. Обираючи стажування, варто приділяти особливу увагу до його місцерозташування, зважати на клімат, інші природні умови, а також традиційну їжу, оскільки нехтування цими факторами може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Індійці, загалом, дуже приємні люди і охоче допомагають іноземцям. Вони також мають великий інтерес до представників інших культур і національностей (Індія ще з давніх віків славиться синтезом багатьох культур і релігій); вони пишаються своєю культурною спадщиною і з задоволенням можуть запропонувати стати вашим тур гідом на день і стати вашим кращим другом. Більшість населення володіють англійською мовою на розмовному рівні, а транспортна система добре налагоджена (в години пік громадський транспорт справді переповнений, однак затори швидко розчиняються).

Стажування закордоном, як і волонтерство, — це незабутній і неповторний досвід. Ви не тільки працюєте на благо певної справи чи допомагаєте іншим, міжнародне стажування — це набагато більше; це можливість пізнати нову культуру, інший спосіб життя; вивчити іноземну мову; познайомитися з цікавими особистостями і, звісно ж, подорожувати.