Студенти факультету міжнародних відносин відвідали Генеральну дирекцію з обслуговування іноземних представництв

16 травня 2018

Хто зі студентів-міжнародників не мріє стати дипломатом? 15 травня група студентів факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія», членів молодіжної секції Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, наблизилась до цієї мети, вперше відвідавши в Києві Державне підприємство «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв». Там, в рамках спільного проекту ГДІП та Outlook Project — Diplomatic Greetings відбулось знайомство з різними напрямами практичної дипломатичної роботи, що викликало величезне зацікавлення.

Програма візиту була насиченою: в його рамках пройшли зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні Юхою Віртаненом, Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі та Надзвичайним і Повноважним Послом Туркменістану в Україні, дуаєном дипломатичного корпусу Нурберди Аманмурадовим. Крім того, важливими для розуміння практичної дипломатії були лекції Генерального директора ДП «ГДІП» Павла Кривоноса, Генерального директора Міжнародного проекту «OUTLOOK» Дарії Карякіної та начальника рекламно-видавничого відділу ГДІП Інни Хоменської.

Зустріч було відкрито лекціями Дарії Карякіної, яка розповіла про проект «OUTLOOK» та реалізовані ним заходи в сфері культурної дипломатії. Лекція Інни Хоменської розкрила особливості розвитку культурної дипломатії в діяльності ГДІП.

Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Юхо Віртанен розповів про історію успіху своєї країни, її давні демократичні традиції, що сформувались в умовах понад двохсотлітньої автономії та більш ніж ста років незалежності. Крім того, Фінляндія — одна із найгармонійніших країн Європи, де розвиток економіки не шкодить довкіллю, а всі громадяни користуються рівними демократичними правами, в т.ч. й доступною освітою.

Генеральний директор ГДІП Павло Кривонос не лише розповів про структуру та значення діяльності цього державного підприємства, а й, спираючись на власний багаторічний досвід, познайомив студентів з практичними сторонами роботи, співпраці з представниками дипломатичного корпусу.

Студенти мали змогу відвідати посольство Туркменістану й не лише послухати змістовну аналітичну розповідь про Туркменістан та туркменсько-українські відносини дуаєну дипломатичного корпусу, Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану Нурберди Аманмурадова, а й поспілкуватись безпосередньо, отримуючи докладні відповіді на численні задані питання, що стосувались як різних аспектів співпраці в сфері енергетики, розвитку регіональних відносин, так і роботи посольства й функцій дуаєна.

Після повернення до медіа-центру ГДІП студенти змогли послухати лекцію дипломата із сорокарічною дипломатичною практикою, Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Шігекі Сумі. Він поділився власним досвідом роботи, розповівши про початки дипломатичної кар’єри та перебування в Україні, розповів про особливості врахування Японією геополітичної ситуації в світі, а також про обрання його країною шляху економічного розвитку замість розвитку військового потенціалу як основи її сучасного успіху. Лекція, як і всі попередні, викликала значну кількість запитань студентів, на які було дано докладні відповіді.

Студенти факультету міжнародних відносин щиро дякують Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв та проекту OUTLOOK за організацію заходу на високому рівні та надану можливість почути про досвід, необхідний для майбутньої успішної дипломатичної кар’єри. Сподіваємось, що нашу співпрацю продовжимо й у майбутньому!