Колекціонування коміксів: розповідали Максим Карповець та Олеся Гощук

16.05.2018

У Національному університеті «Острозька Академія» 15 травня відбулася лекція на тему колекціонування. Спікерами були в.о. декана гуманітарного факультету, кандидат філософських наук Максим Карповець та керівник Центру туристичної інформації, мистецтвознавець Олеся Гощук. Захід відбувався у рамках тижня гуманітарного факультету.

За словами Олесі Гощук, колекціонування — це надзвичайно захопливий процес, але він потребує багато часу та капіталовкладень.

Лекція проходила у форматі інтерактивної бесіди, під час якої Максим Карповець ділився досвідом колекціонування коміксів і книг, розповідав про усі складнощі зібрання англомовних коміксів в Україні.

«Розпочалося усе з дитинства, коли випадково до рук потрапив американський комікс, але уже свідомо перший колекційний комікс я придбав у 2014 році», — розповідає про досвід колекціонування коміксів Максим Карповець.

Усього у колекції Максима Карповця є близько трьохсот тридцяти книг і понад сімсот синглів. Колекціонує Максим Вячеславович англомовні комікси, лише іноді купує версії перекладені українськими авторами.

«Для мене це прекрасне хобі, можливість відпочити від буденних справ, водночас це й частина життя, адже це відкриває нові знайомства, знання і можливості для комунікації. Насправді ніколи не думав, що це може стати серйозним захопленням. Англомовні комікси купую тому, що це є основою взагалі культури й цінується усіма колекціонерами. Іншими словами, ймовірність того, що англомовні комікси стануть частиною колекційної цінності надзвичайно велика, тому нема сенсу купувати перекладені, хоча й серед них теж є рідкісні екземпляри», — розповідає лектор.

За найкраще питання із залу Максим Карповець подарував кілька коміксів зі своєї колекції.

«Мені дуже сподобалася лекція своєю цікавою, незвичною та пізнавальною інформацією. Колекціонування — справа, яка вимагає багато часу, але водночас є надзвичайно амбітною та захоплюючою», — коментує студентка гуманітарного факультету Дар’я Зайцева.