Як фестивалили під час «Острог – Ренесансу»

16.05.2018

Фестиваль «Острог-Ренесанс» відбувається втретє і присвячений збереженню культурної спадщини. Захід тривав з 11 по 13 травня.

Нагадаємо, історико-культурний фестиваль відкрив Мирослав Скорик, який став Почесним доктором Острозької академії. Також першого дня відбулося відкриття виставки скульптур української мисткині зі США Міртали Пилипенко та виставки колажів Юлії Федорович «Список відтворення».

Тематикою другого дня була книга, а головною локацією — Музей книги, що функціонує у місті. На фестивалі можна було придбати у букіністів видання відомих авторів, провести час за розмовами під відкритим небом, відвідати виставку унікальних книг ручної роботи Олени Медвєдєвої, рівненської майстрині.

Окрім цього, гостей фестивалю дивував майстер книжкової справи Валентин Колонтай, який розповідав про тонкощі оформлення книги, її реконструкції, а також про виготовлення пергаменту в домашніх умовах. Молодий львів’янин також провів для охочих майстер-клас з каліграфії, кожен міг собі на згадку створити власний малюнок.

Пересвідчитись, що екскурсії музеєм — не нудні, учасники заходу мали змогу під час театралізованого дійства, що відбувалося в Музеї Книги. Перед присутніми «ожили» друкар, монах, скрипалька з епохи Відродження, саме такий формат дійства дав змогу почути цікаву інформацію про історію книги, відчувши атмосферу епохи.

«Родзинкою» другого дня стала музично-театральна постановка від осередку «Гродська Брама — Театр NN» з Любліна, яка відбувалася у Великій Синагозі. Перед гостями історії відтворювали Вітольд Домбровскі та музикант Роберт Бжозовскі. Вистава зіграна за творами нобелівського лаурета Ісаака Зінгера Башевіса та головного рабина Острога Мааршала Шломо Лурії (1550-ті роки). Присутнім також представили анімоване відео, яке показувало, як відроджується острозька Синагога.

«Ми не дарма обрали темою фестивалю збереження культурної спадщини, адже це офіційна тема цьогоріч в культурі в нашій країні. У нас є що зберігати, але поки механізмів чи якихось дій для цього не спрямовуємо, відповідно, такою темою заходу хотілось нагадати, що наше місто — один із культурних центрів у нашій країні, і нам дуже активно треба працювати у напрямку збереження культурної спадщини. Тематика книги теж обрана не випадково, адже в місті діє чудовий музей з аналогічною назвою, це теж наша спадщина, і ми хотіли привернути увагу й до нього. Ми бачимо, що люди все таки звертають увагу на фестиваль, знають, що він відбувається, і ми працюємо над розширенням аудиторії заходу хоча б для того, щоб після проведення вони розповідали один одному, що було цікаво цього року і підуть наступного», — розповідає одна із організаторів фестивалю, керівник Центру туристичної інформації Олеся Гощук.

Локацією третього дня була Замкова Гора, де для гостей фестивалю був організований арт-простір для відпочинку: тут і алея майстрів, ярмарок, фотозона, дитяча та спортивна зони, майстер-класи. Окрім цього, простір локації наповнювали мелодійним звучанням виступи острозьких родин, вихованців Острозької дитячої школи мистецтв.

«Ми ретельно готувалися до виступу, постійно вдосконалюючи виконання твору. Ми не вперше беремо участь у фестивалі, нам дуже подобається, як на мене, це суперовий і класний захід, а таких фестивалів потрібно організовувати більше», — ділиться враженнями учасниця сімейного дуету «Анна та Люба Дубкових» з Острога.

Відчути бойовий дух гопака гості мали змогу під час виступу Великорадогощанської Січі під керівництвом Івана Гаврилюка, яка дії на базі Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів. Юні козачата у козацьких шапках відродили старовинний дух справжнього війська, демонструючи хорошу фізичну підготовку та силу духу.

Також для гостей виступив лірник Андрій Ляшук, а гурт «Шпилясті кобзарі» (м. Київ) виконав народні композиції під звучання кобзи, надаючи їм модернового шарму.

Завершення третього фестивального дня ознаменувалося виступом творчої групи «Княжа забава», які представили середньовічний танок, а також і вогняне шоу.

Організаторами фестивалю є Національний університет «Острозька академія», проект «Мистецькі експедиції» та Острозька міська рада.

Зазначимо, що генеральним партнером заходу є інтернет-магазин товарів «MOYO.UA». Офіційним партнером є туроператор «Княжий Острог» («Мереживо Мандрів»), а також торгово-сервісний центр «Вінт».