Ігор Гущук взяв участь у XI Міжнародному форумі «Європа-Україна» в Жешуві

16.03.2018

Завідувач кафедри громадського здоров`я Національного університету «Острозька академія» Ігор Гущук 13-14 березня взяв участь у роботі XI Міжнародного форуму «Європа-Україна» (м.Жешув, Польща), який відбувався під гаслом «Асоціація з Європейським Союзом і що далі?». Це чотирьохрічний підсумок 2014-2018 рр.

Форум «Європа-Україна» — один із головних заходів, організованих Foundation Institute for Eastern Studies (Warszawa).

Провідною темою Форуму була модернізація, розвиток українського потенціалу, напрям та темпи реформ, в контексті євроінтеграції України.

Під час заходу зазначали:

«...Незалежно від кризи, війни та російської окупації Криму та деякої частини Українського Донбасу, ми можемо побачити деякі ознаки економічного поліпшення. Економічне та політичне співробітництво з Західними країнами стало дуже активним. Проте слабко виражені наслідки реформ — поглиблення політичних розбіжностей, нестабільність економіки та широка потреба викликають все більшу незадоволеність у суспільстві. У 2018 році залишається питання: «Чи зможе Україна скористатися можливостями, що створюються у співпраці з ЄС? Які кроки слід зробити Києву та його європейським партнерам для забезпечення постійного розвитку та інтеграції країни з Заходом?».

Порядок денний був зформований за 4 основних напрямками:

1. Бізнес та економіка.
2. Європейська інтеграція та реформи.
3. Міжнародна політика.
4. Спільнота.

Засідання відбувалося у формі пленарних сесій, тематичних блоків та панельних дискусій.

Ігор Гущук брав участь у панельній дискусії під назвою: «Екологічне середовище і його збереження — проект понад кордонами», де окреслив актуальні екологічні проблеми, які не мають кордонів, але мають суттєвий вплив не тільки на довкілля, а й на стан здоров`я населення. Основними з них є забруднення атмосферного повітря, водного середовища, в першу чергу поверхневих вод, грунтів, хімічними та біологічними чинниками, негативної дії іонізуючого та неіонізуючого випромінювання. У ході виступу пан Ігор обговорив можливі проекти співпраці із зарубіжними партнерами, в контексті розбудови системи громадського в Україні.