Вадим Черниш взяв участь в міжнародному проекті «Острог Forum 2018»

15 листопада 2018

У Національному університеті «Острозька академія» 15 листопада відбулося чергове засідання міжнародної платформи «Острог Forum 2018», під час якого обговорювали питання щодо тимчасово окупованих територій України, викликів російської агресії та перспектив деокупації.

Традиційно для Острозької академії у форматі «запитання-відповідь» Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, кандидат політичних наук, доцент, директор Центру досліджень проблем національної безпеки НаУОА Тарас Жовтенко і кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та національної безпеки НаУОА Олег Санжаревський аналізували сучасний стан, статус і перспективи окупованого Криму, окремих регіонів Донецької та Луганської областей у перспективі безпекових викликів для України.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш під час своєї доповіді розповів:

«Змінилися технології, змінилися підходи до ведення військової агресії, а чи змінилася система безпеки України? Очевидно, що рівень безпеки потрібно підвищувати. Якщо говорити про глобальну безпеку, то ми повинні розуміти, що не можемо бути відірвані від світових процесів. Важливо знати своє місію і бути задіяними в ці процеси, адже Україна є місцем, де перетинаються інтереси найпотужніших центрів впливу».

Упродовж обговорення учасники зосередили основну увагу на питаннях деокупації наших територій, соціального захисту внутрішньо переміщених осіб та відновлення єдності України.

«Ситуція у нашій країні є дуже складною. Конфлікт, що точиться між Росією та Україною за всіма своїми ознаками вийшов за межі звичайного інструментарію, який присутній в міжнародних організаціях для його врегулювання. І звичайно, що затягування ситуації призводить до глобальної катастрофи, тому треба діяти», — зауважив Олег Санжаревський.