Як впіймати хвилю журналістських розслідувань

15 вересня 2018

До Національного університету «Острозька академія» 14 вересня завітали журналісти 12 каналу Людмила Яворська та Аліна Бекерук.

Під час зустрічі присутні могли не тільки почути про журналістські розслідування, переглянути відеоматеріали, а й дізнатися про те, що відбувається «поза кадром» роботи журналіста-розслідувальника.

Людмила Яворська зазначила:

«Для мене журналістські розслідування — це окремий жанр журналістики, оскільки дає відповідь не тільки на питання, що сталося, а й — як і чому сталося. Журналістські розслідування — єдиний шлях дізнатися правду».

Окрім того, пані Людмила розповіла про плюси роботи журналістом у такій сфері:
- якщо ви займаєтесь журналістськими розслідуваннями, ви отримуєте досвід для роботи у будь-якій сфері журналістики;
- можливість бути в курсі всіх подій, потрапляючи у своєрідний інформаційний клубок;
- завдяки журналістським розслідуванням про вас швидко дізнаються, тобто займаючись цим, ви займаєтесь інвестицією у власне ім’я;
Але окрім того, існують і мінуси, зокрема:
- перетворення на «негативного героя», оскільки журналістські розслідування передбачають провокації задля отримання інформації;
- погрози та навіть фізичні розправи з боку тих, щодо кого проводиться розслідування;
- психологічний тиск засобами шантажу.
-
Проте Аліна Бекерук, яка водночас є студенткою магістеріуму Острозької академії, переконує:

«Спочатку все видається страшним, а згодом тобі навіть смішно від подібних погроз. Коли ти відчуваєш, що на твої розслідування є реакція, відгук — усвідомлюєш суспільну важливість виконаної роботи. Головне — це бажання. Якщо ти чогось дуже хочеш, ти обов’язково цього досягнеш».

Студентка першого курсу гуманітарного факультету Надія Зайченко поділилася враженнями після зустрічі:

«Це було надзвичайно цікаво, особливо, я вважаю, для студентів першого курсу, які тільки поринули у світ журналістики. Завдяки подібним лекціям, вдається зрозуміти, наскільки обрана професія підходить тобі, які її переваги і недоліки. А ще кожен має унікальний шанс спробувати себе саме у журналістських розслідуваннях».