Завідувач кафедри громадського здоров’я НаУОА взяв участь у Національному форумі «Україна 2030»

15.06.2018

Завідувач кафедри громадського здоров’я, керівник НДЦ «Екології людини та охорони громадського здоров`я» Національного університету «Острозька академія» кандидат медичних наук, доцент Ігор Гущук 14 червня взяв участь в роботі Національного форуму «Україна 2030», який проходив на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського». Ігор Гущук виступив у першій панельній дискусії «Новий суспільний договір; розумне врядування; людський капітал» з доповіддю «Розбудова системи громадського здоровя в контексті Доктрини „Україна 2030“».

За словами організаторів форуму: «...2 роки 1500 експертів аналізували ситуацію в Україні та розробили перспективний та інноваційний план розвитку. Весь цей час ми експериментували, дискутували, проробляли, вибудовували стратегічні та тактичні рішення. У дискусіях 2017 року народилася Доктрина збалансованого розвитку „Україна-2030“. Створена вона із метою консенсусу між владою, бізнесом і громадянським суспільством у ключових для країни напрямках, зокрема максимально інвестувати в науку та освіту. Модель збалансованого розвитку України, яку пропонують автори Доктрини як систему забезпечення добробуту України, ґрунтується на цілях сталого розвитку, задекларованих ООН, та враховує вплив глобальних мегатрендів розвитку як позитивних, так і негативних».

«Концепція та стратегія реформи нової національної системи охорони здоров’я були розроблені та обговорені ще в 2014 році, але до цього часу вони не прийняті. Нині українською експертною медичною спільнотою напрацьовані проект нової концепції та обговорюються питання по оновленій стратегії національної системи охорони здоров’я. Наразі є нагальна потреба в роз’яснювальній роботі, як серед громадян, так і посадовців, що охорона здоров’я не зводиться до лікування — це безперервний, багатовекторний та міжгалузевий процес в якому задіяні всі структурні рівні: індивід-група-громада-суспільство. Звідси випливає і необхідність впровадженння принципу „Охорона здоров`я в усіх політиках держави“. Дана дефініція вживається нами в розумінні того, що „Охорона здоров`я в усіх політиках держави“ — це загальнонаціональний принцип визнання пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров’я людини, безпечного середовища її життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності; розвиток суспільства на засадах сталого (збалансованого) розвитку», — зазначив під час доповіді Ігор Гущук.

Також доповідач додав, що в стратегічному плані (в контексті громадського здоров’я) це дасть змогу зменшити ріст захворюваності (інфекційної та неінфекційної), інвалідизації, смертності, поліпшити показники здоров`я (за індикаторами), а в подальшому, стабілізувати демографічну ситуацію, покращити стан довкілля на засадах сталого (збалансованого) розвитку.