Визначено переможців конкурсу есе на тему громадського здоров’я

15 травня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» підбили підсумки онлайн-конкурсу учнівського аналітичного есе на тему «Громадське здоров’я: моє розуміння», що проводила Кафедра громадського здоров’я НаУОА.

Конкурс тривав з 12 лютого по 15 квітня. За цей час надійшло 36 робіт від школярів Рівненщини, з яких було обрано журі 8 найкращих. Комісію з перевірки робіт очолювала Наталія Кулеша, викладач кафедри громадського здоров’я, а також консультантка Центру професійної та кар’єрної орієнтації.

Ігор Гущук, завідувач кафедри громадського здоров’я НаУОА, розповів, що тема есе була обрана саме з метою популяризації власне розуміння поняття громадського здоров’я, його важливості для суспільства, а також тому, щоб закцентувати на цьому увагу підлітків.

«Наразі, навіть в медичному середовищі мало хто розуміє, що таке «громадське здоров’я». В більшості його позиціонують як складову лікувальної системи чи боротьбу з соціально небезпечними хворобами тощо. Однак дана дефініція є набагато складнішою за своєю суттю, більш глибокою та багатогранною. За визначенням ВООЗ, це наука та практика попередження захворювань, збільшення тривалості активного життя, і зміцнення здоров’я шляхом організованих зусиль усього суспільства. Ми розуміємо, що набагато важливіше саме недопустити захворювання, ніж потім його лікувати. Якщо люди сподіваються, що система МОЗ зробить здоровою нашу націю — це ілюзія. Насамперед кожен має дбати про власне здоров’я, здоровий спосіб свого життя, здорове середовище життєдіяльності, а держава та недержавні інституції повинні забезпечити впровадження та дотримання загальнонаціонального принципу «охорона здоров’я в усіх політиках держави». — пояснює Ігор Гущук.

За підсумками роботи журі переможцями стали:

І місце — Марія Ціхоцька
ІІ місце — Анна-Марія Туз
ІІІ місце — Катерина Козак.

Ще 5 робіт члени журі додатково відзначили спеціальними сертифікатами.

Окрім нагородження переможців, в рамках діяльності НДЦ «Екології людини та охорони громадського здоров’я», проведено експрес-тест на вимірювання нітратів в овочах та фруктах, що в даний час є надзвичайно актуальним для громадян.