Міжнародна наукова конференція «Польща-Україна: 100 років політичної думки»

13 жовтня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» 12 жовтня відбулося відкриття Міжнародної наукової конференції «Польща-Україна: 100 років політичної думки». Це друга із циклу «Щорічних конференцій на тему досліджень концепцій польсько-української співпраці ім. Генрика Юзевського та Василя Мудрого», який заснований Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки в Луцьку та Студіумом Східноєвропейських Досліджень Варшавського університету.

«Мені надзвичайно приємно, що в нашому університеті проводять такі конференції, адже проблеми україно-польських відносин, зокрема, політики та дипломатії є актуальними на сьогодні. Я бажаю вам плідної праці та наснаги на сьогоднішні дискусії», — зауважив ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник.

На конференції були присутні польські та українські науковці та історики, зокрема директор Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету, доктор honoris causa Острозької академії Ян Маліцький, генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Вєслав Мазур, керівник реферату у справах науково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща в Києві Еміліан Ясюк, віце-консул Республіки Польща в Луцьку Марек Запур, представник Міністерства закордонних справ Республіки Польща Дарія Войцєшек-Яблонська, екс-посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський, ректор Східноєвропейського університету професор Ігор Коцан та заступник міського голови Острога Оксана Ситницька.

Під час відкриття ректор Ігор Пасічник вручив диплом почесного професора Кафедри політології та національної безпеки НаУОА полковнику Тадеушу Кшонстку.

Конфереція була розділена на 3 сесії, під час яких учасники обговорювали важливі питання українсько-польських відносин у діяльності Степана Скрипника, українське питання в політиці та дипломатії Польського Уряду на вигнанні та його представництва в роки Другої світової війни, діяльності Симона Петлюри та Юзефа Підлуського тощо.