Фестиваль «Острог. Ренесанс» відкрив композитор Мирослав Скорик

12.05.2018

Учора в Острозі розпочався історико-культурний фестиваль «Острог. Ренесанс-2018», який відбувається уже втретє. Цьогоріч тематика фестивалю присвячена збереженню й популяризації української культурної спадщини.

«Україна має пишатися тим, що відроджується наш славний Острог. У XV-XVI стст. завдяки успіхам князів Острозьких місто називали „стольним градом“. І лише через віки нам вдалося повернути свою історію. Фестиваль „Острог. Ренесанс“ — це один із кроків відродження нашої спадщини», — зазначив ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Відкриття цієї події ознаменувалося зустріччю студентів, викладачів Острозької академії, острожан та гостей фестивалю з всесвітньо відомим українським композитором Мирославом Скориком, якого прийняли до лав Почесних докторів Острозької академії.

«За свою музичну кар’єру, а згодом знаменитість, я вдячний передусім батькові, який завжди підтримував мої починання. Помітивши, що я маю музичні здібності, він доклав багато зусиль, щоб я не зійшов з дороги професійного композитора. Мій батько дуже хотів, щоб я написав музику до поеми Івана Франка „Мойсей“. У 60-ті роки це фактично було неможливо, але згодом я виконав заповіт батька. Моя опера на дві дії „Мойсей“ тепер радує шанувальників у театрах Львова та Києва, з нею гастролюють за кордоном. Також мені дуже приємно, що моя „Мелодія ля-мінор“, яку я написав до фільму „Високий перевал“ стала дуже популярною. Я ніколи не сподівався, що станеться саме так. Мої шанувальники ще й досі до мене звертаються з подякою за цей музичний твір», — зауважив під час інавгураційної промови Мирослав Скорик.

Із музичним вітанням для Мирослава Скорика виступили відомий австрійський лютніст Бернгард Гофштьоттер та відома українська віртуозна виконавиця на поздовжніх флейтах Божена Корчинська. Пан Бернгард виконав твори Passamezzo hispanico (Lvivska lutnieva tabulatura), Chaconne (Francesco Corbetta), Grave (Santiago de Murcia) на бароковій гітарі — точній копії історичного інструмента, зробленого Антоніо Страдіварі близько 1700 року. На завершення із Боженою Корчинською вони виконали твір Recercata seconda (D. Ortiz).

Також у цей день відбулося відкриття виставки скульптур української мисткині зі США Міртали Пилипенко, презентація проекту «Художня і наукова творчість сім’ї Пилипенків: від тоталітаризму СРСР до демократії США» видавництва «Київ-Дакар-Париж» та відкриття виставки Юлії Федорович «Список відтворення».

Сьогодні і завтра на усіх охочих в Острозі чекають читальня-чаювальня під відкритим небом", лекції про історію міста, театралізовані екскурсії, історичні квести, майстер-класи від народних майстрів, флеш-моби, концерти, родинний пікнік тощо.