В Острозькій академії відкрили виставки «Парадокси війни» та «Знаки часу»

11.10.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 10 жовтня відбулася презентація авторського проекту колишнього бійця АТО Андрія Соломіна «Парадокси війни» та відкриття виставки робіт української художниці Тетяни Мялковської з циклу «Знаки часу».

Виставка «Парадокси війни» є цікавим авторським проектом молодого лучанина Андрія Соломіна, який, повернувшись із зони воєнного конфлікту, став учасником благодійного проекту артерапевтичної реабілітації ветеранів АТО під керівництвом Тетяни Мялковської.

«Цей проект дуже складно мені дався. Я зображую прості думки на полотні про війну та мирне життя...Це те, що болить кожному, болить Україні. „Парадокс війни“ — це явище чогось незвичного в звичних речах», — розповів під час відкриття Андрій Соломін.

Менш як за два роки Андрій Соломін написав 30 картин. Їх експонували на виставках, зокрема, і в Острозькій академії у 2016 році була представлена його перша виставка проекту «Я захищав свій світ».

Автор проекту закликав студентів бути справжніми українцями та не нехтувати державою й не цуратися рідної мови.

Свою вдячність за відкриття виставки висловила проректор з навчально-виховної роботи, доктор психологічних наук, професор Руслана Каламаж. Також не залишився осторонь і поділився своїми враженнями проректор з науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, доцент Дмитро Шевчук. На думку проректора, в картинах митця закладена глибока філософія прийняття миру та пацифікація. Дмитро Шевчук закликав студентів звернути увагу на сенс кожної з картин.

Опісля, усі охочі долучилися до відкриття виставки у Мистецькій галереї, де на відвідувачів чекали картини з циклу «Знаки часу» керівника ГО «Пятерня», засновниці арт-студії «Пятерня», члена ВО Національної спілки художників України, педагога, арт-терапевта, громадського діяча, лауреата премії Йова Конзелевича, лауреата премії Луцького міського голови, учасниці Всеукраїнського проекту «Золотий фонд нації», учасниці більше 30 Всеукраїнських, Міжнародних та 20 персональних виставок Тетяни Мялковської.

На експозиції представлені 15 мальованих дошок нового циклу художниці. Як зауважує мисткиня, її фольк-модернові композиції пронизують сакральні знаки та християнська тема. Матеріал для своїх творів Тетяна Мялковська використовує старі дошки та кородований матеріал. На старих дошках сакральні християнські символи з’являються в індивідуальній інтерпретації художниці. Це створює інший настрій, допомагає заглибитись у роздуми і відпочити від буденних справ.

Присутні послухали історію створення ікони «Апостоли в часі» та долучилися до арт-терапії «Невербальна комунікація», яка спрямована на виявлення й позбавлення страхів й тривог, а також розслаблення й налаштування на позитивний лад.
Запрошуємо усіх цінителів мистецтва відвідати виставки, що триватимуть в Острозькій академії впродовж двох місяців.