Острозька академія співпрацює з ТОВ “Антиплагіат”

10 вересня 2018

Національний університет «Острозька академія» уклав договір про співпрацю з ТОВ «Антиплагіат» для використання системи «Unicheck» при перевірці робіт на плагіат. https://unicheck.com/

Тепер упродовж семи років (до 31.12.2025 р.) здійснюватиметься безкоштовна перевірка текстів дисертацій, які здобувачі захищають у спецрадах НаУОА. Крім того, до кінця поточного календарного року здійснюватиметься безкоштовна перевірка текстів магістерських робіт (денна і заочна форми навчання), а також усіх публікацій у наукових виданнях НаУОА.

Перевірка на плагіат системою «Unicheck» здійснюється на базі ІС «Moodle». Інтеграція двох систем дає можливість автоматизувати процес перевірки, адже роботи студенти завантажують в систему Moodle і вони автоматично перевіряються на плагіат. Після цього викладач отримує доступ до інформативного звіту із перевірки кожної роботи без необхідності використовувати інші системи чи засоби для збору текстів. Це міжнародна практика, яка використовується в Острозькій академії з 2017 року.

«Не варто сподіватися лише на технічні засоби перевірки, оскільки головні зміни мають відбутися у свідомості кожного. Тому студентам-першокурсникам ми постійно проводимо лекції, присвячені академічній доброчесності, на яких пояснюємо, що таке плагіат, які його прояви, як правильно оформляти цитати та покликання тощо. Як на мене, боротьба з плагіатом має бути комплексною і повинна починатися не на рівні університету, а ще у школі. Після школи першокурсники навіть не усвідомлюють, що написані ними роботи можуть виявитися плагіатом», — прокоментував директор Наукової бібліотеки Острозької академії, кандидат психологічних наук Юрій Коцюк.