Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, відділ зв’язків з громадськістю, Центр вивчення спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Результати проведення Всеукраїнського конкурсу "Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра"

10 квітня 2018

Інститутом досліджень української діаспори, факультетом міжнародних відносин спільно з Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» було проведено Всеукраїнський конкурс «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра» серед учнівської та студентської молоді.

Захід проводився в рамках відзначення 15-річчя плідної діяльності Інституту досліджень української діаспори та з нагоди 10-річчя факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія».

Мета конкурсу полягала в популяризації діяльності української діаспори, дослідженні досягнень видатних українців зарубіжжя, збереженні історичної пам’яті та національно-патріотичному вихованні дітей та молоді.

Організатори висловлюють щиро подяку усім, хто долучився до проведення конкурсу. Адже крім школярів та студентів, цікаві та оригінальні роботи надав відділ культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади (начальник відділу — Тетяна Євгенівна Ярославська). Було представлено цікавий відео-ролик «На Батьківщину крізь століття. Лео Мол» (підготовлений Полонським ТВ-каналом) та дослідження діяльності українських профспілок у Польщі авторства Вікторії Зінчук, головного спеціаліста відділу культури та туризму.

Також у Полонській об’єднаній територіальній громаді Будинок творчості школярів (директор — Наталія Олександрівна Герасимчук) показав високий рівень координування конкурсу. Зокрема, науково-методичний супровід забезпечила Жанна Анатоліївна Беркута, методист Будинку творчості школярів.

Людмила Леонідівна Ташкевич (ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназія Чаплинського району, Херсонська область) також забезпечила високий рівень проведення заходу, надавши багато робіт та висвітлюючи сторінки співпраці із Національним університетом «Острозька академія» у місцевій пресі.

Конкурс став стимулом не лише для наукових досліджень, а й для формування джерельної бази вивчення історії міграції з України та закордонних українців. Зокрема, дуже цінними є спогади жителя села Грозів Острозького району Петра Зіновійовича Рачука.

Приємно відзначити, що інформаційно-аналітичним тижневиком «Сьогодення громади» Полонської об’єднаної територіальної громади (редактор — Олена Олександрівна Безносюк) спеціально для проведення конкурсу було запроваджено рубрику «Нашого цвіту по всьому світу».

Організований захід ще раз засвідчив, що закордонне українство є надзвичайно цікавою сферою для проведення наукових досліджень, різноманітних творчих розвідок та краєзнавчих експедицій. Українська діаспора завжди відігравала важливу роль у державотворенні України, популяризації нашої культури, науки та техніки в світі.

Результати конкурсу подано нижче:

УЧНІ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ/
ВИХОВАНЦІ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Номінація «Краще наукове есе»

1 місце — Динисюк Аліна Володимирівна (Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. М. Островського, Хмельницька область), науковий керівник — Баранова Валентина Петрівна, вчитель зарубіжної літератури

2 місце — Михальський Євгеній Володимирович (Полонський професійний аграрний ліцей; Будинок творчості школярів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, Хмельницька область), науковий керівник — Михальська Наталія Володимирівна, методист по роботі з ДЮО Будинку творчості школярів

3 місце — Філончук Богдан Володимирович (Коростишівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1, Житомирська область), науковий керівник — Карпушевська Валентина Миколаївна, вчитель історії

Номінація «Краща наукова робота»

1 місце — Дячук Вікторія Віталіївна (Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. М. Островського, Хмельницька область), науковий керівник — Артемчук Діана Дмитрівна, вчитель музичного мистецтва

2 місце — Сердюк Олександра Олександрівна (ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназія Чаплинського району, Херсонська область), науковий керівник — Ташкевич Людмила Леонідівна, вчитель французької мови, керівник шкільного музею

3 місце — Дячук Вікторія Віталіївна (Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. М. Островського, Хмельницька область), науковий керівник — Артемчук Діана Дмитрівна, вчитель музичного мистецтва

3 місце — Зуєва Катерина Андріївна (комунальний заклад «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19» Маріупольської міської ради, Донецька область), науковий керівник — Рубленко Владислав Миколайович, вчитель історії

3 місце — Каращенко Анастасія Борисівна (Нетішинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей», Хмельницька область), науковий керівник — Фабрицька Світлана В’ячеславівна, вчитель української мови та літератури

Номінація «Краща творча робота»

1 місце — Владислава Гедз (Культурно-освітній центр польської національної меншини Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, Хмельницька область), науковий керівник — Сосун Тетяна Миколаївна, директор центру

2 місце — Емурлаєва Ельвіна Садрединівна (ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназія Чаплинського району, Херсонська область), науковий керівник — Ташкевич Людмила Леонідівна, вчитель французької мови, керівник шкільного музею

2 місце — Ковальчук Богдан Олександрович (Комунальний заклад Дунаєвецької міської ради «Будинок творчості школяра», Хмельницька область), науковий керівник — Ковальчук Майя Петрівна, керівник гуртка

2 місце — Редакційна група шкільної газети «ПОЗИЦІЯ@VEB» (Нетішинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей», Хмельницька область), науковий керівник — Ковалінська Ірина Юріївна, вчитель української мови та літератури

3 місце — Романова Вікторія Андріївна (Кам’янець-Подільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10, Хмельницька область), науковий керівник — Желізник Аліна Віталіївна, вчитель історії

3 місце — Кравченко Софія Сергіївна (ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназія Чаплинського району, Херсонська область), науковий керівник — Ташкевич Людмила Леонідівна, вчитель французької мови, керівник шкільного музею

3 місце — Карпова Анна Андріївна (Нетішинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей», Хмельницька область), науковий керівник — Конончук Надія Володимирівна, вчитель української мови та літератури

3 місце — Сердюк Олександра Олександрівна (ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназія Чаплинського району, Херсонська область), науковий керівник — Ташкевич Людмила Леонідівна, вчитель французької мови, керівник шкільного музею

3 місце — Ситник Анастасія Олександрівна (Нетішинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей», Хмельницька область), науковий керівник — Ковалінська Ірина Юріївна, вчитель української мови та літератури

Номінація «Краща публікація в друкованих ЗМІ»

1 місце — Каменська Надія Олександрівна (Будинок творчості школярів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, Хмельницька область), науковий керівник — Беркута Жанна Анатоліївна, методист Будинку творчості школярів

2 місце — Михалович Юрій Романович (Шепетівський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Хмельницька область), науковий керівник — Кутиркіна Леся Миколаївна, керівник гуртка

2 місце — Ротаєнко Тетяна Тарасівна (Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. М. Островського, Хмельницька область), науковий керівник — Гуля Олена Миколаївна, вчитель української мови та літератури

3 місце — Олійник Марія Василівна (Будинок творчості школярів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, Хмельницька область), науковий керівник — Беркута Жанна Анатоліївна, методист Будинку творчості школярів

3 місце — Качківська Аліна Ярославівна (Будинок творчості школярів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, Хмельницька область), науковий керівник — Яровенко Анна Петрівна, керівник гуртка

Номінація «Кращий учнівський твір»

1 місце — Муравель Христина Ігорівна (Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 імені Олександра Співачука, Хмельницька область), науковий керівник — Григоровська Антоніна Володимирівна, вчитель-методист

2 місце — Матвійчук Ольга Олександрівна (Кустовецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Хмельницька область), науковий керівник — Гавадза Світлана Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи

2 місце — Саянюк Анастасія Василівна (Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 імені Олександра Співачука, Хмельницька область), науковий керівник — Сорочинська Тетяна Степанівна, вчитель-методист

2 місце — Собченко Єлизавета Ігорівна (Будинок творчості школярів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, Хмельницька область), науковий керівник — Собченко Клавдія Іванівна, вчитель зарубіжної літератури Полонської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 6, науковий консультант — Беркута Жанна Анатоліївна, методист Будинку творчості школярів

3 місце — Ковальчук Богдан Олександрович (Комунальний заклад Дунаєвецької міської ради «Будинок творчості школяра», Хмельницька область), науковий керівник — Ковальчук Майя Петрівна, керівник гуртка

3 місце — Плисківська Іванна Сергіївна (Нетішинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей», Хмельницька область), науковий керівник — Фабрицька Світлана В’ячеславівна, вчитель української мови та літератури

3 місце — Костиріна Дарія Вікторівна (Комунальний заклад Дунаєвецької міської ради «Будинок творчості школяра», Хмельницька область), науковий керівник — Ковальчук Майя Петрівна, керівник гуртка

3 місце — Кравчук Аліна Вікторівна (Будинок творчості школярів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, Хмельницька область), науковий керівник — Мельник Тетяна Василівна, керівник європейського клубу «Імідж»

3 місце — Белінська Юлія Валеріївна (Рахнівський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ» Дунаєвецької міської ради, Хмельницька область), науковий керівник — Шевернога Маргарита Володимирівна, вчитель української мови та літератури

3 місце — Ковалінська Анастасія Іванівна (Нетішинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей», Хмельницька область), науковий керівник — Ковалінська Ірина Юріївна, вчитель української мови та літератури

НАЙКРАЩІ СТУДЕНТСЬКІ РОБОТИ

Номінація «Краща наукова робота»

Бойко Софія Валеріївна (Національний університет «Острозька академія», Рівненська область), науковий керівник — Гандзілевська Галина Борисівна, кандидат психологічних наук, доцент
Номінація «Краще наукове есе»

Зінчук Юлія Вікторівна (Національний університет «Острозька академія, Рівненська область)

Номінація «Краща публікація в друкованих ЗМІ»

Мартинюк Олександр Андрійович (Національний університет "Острозька академія, Рівненська область)