В Острозькій академії відбувся круглий стіл, присвячений питанням нотаріату

09 листопада 2018

Інститут права ім. І. Малиновського НаУОА та Нотаріальна палата України спільно провели захід  з обговорення питань забезпечення населення окремим нотаріальними діями. Круглий стіл відбувся 8 листопада в Національному університеті «Острозька академія».

Обговорення стосувалося змін у законодавстві, напрацювання пропозицій щодо покращення забезпечення населення нотаріальними діями відповідно до чинного національного та міжнародного законодавства.

Вступне вітальне слово виголосили Іщук Сергій Іванович, директор Інституту права ім. І. Малиновського НаУОА, та Бернацька Інна Михайлівна, приватний нотаріус Острозького районного нотаріального округу.

Учасниками події стали викладачі директор Інституту права ім. І. Малиновського, студенти, та члени Нотаріальної палати України.

Предметом дискусії виступив законопроект  #9140, який уже назвали в Мережі «рейдерським». Із аналізом цього проекту та адаптації його до реальних цивільних правовідносин виступила Блащук Тетяна Володимирівна, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Національного університету Острозька академія.

За її словами, для того, щоб вирішити проблему забезпечення сільського населення вчинюваними нотаріальними діями, потрібно профінансувати державний нотаріат та залишити пільги для населення для реалізації їх прав.

Практичним підсумком круглого столу стала резолюція за результатами роботи заходу.

Законопроект #9140 покликаний вирішити проблему неможливості вчинити нотаріальні дії на селі через те, що державні нотаріуси локалізуються у містах. Відтак, Мінюст пропонує знайти уповноважену особу, яка зможе вчиняти нотаріальні дії, що тягне за собою корупційні ризики. Новий законопроект став скандально відомим, а реагування нотаріусів зупинило подальше просування проекту.