Про роль лідера у VUCA середовищі говорили в Острозькій академії

09.03.2018

У межах інтелектуального бізнес-клубу «BIT Discussions» в Острозькі академії 7 березня відбулася зустріч зі студенткою програми MBA Університету Сент Галлен (Швейцарія), магістром культурології, випускницею НаУОА Наталією Нищенко.

VUCA — це volatility (волатильність), uncertainty (невизначеність), complexity (складність) і ambiguity (неоднозначність). Наталія Нищенко поділилася досвідом роботи на посаді виконавчого директора SMARTLINE Group і досвідом навчання у Швейцарському університеті. Також разом зі студентами розглядала питання: «Хто такий лідер? Його місце? І чим він відрізняється від керівника?».

«Знання є вартісними і дійсними лише три роки. Ми повинні постійно вивчати щось нове, іти в ногу з розвитком новітніх технологій. Ми цього ще не усвідомлюємо, але ми займатимемося речами, яких на сьогодні, можливо, навіть не існує. І хтось повинен керувати людьми, які мають певні знання та навички», — розповідає пані Наталія.

Також під час заходу кожен з присутніх мав змогу долучитися до обговорення дискусійних питань, визначити головні якості лідера, його сильні та слабкі сторони.

«Лідер — це менеджер енергії. Кожен лідер має розподілити обов’язки між членами своєї команди, аби досягти хорошого результату. У лідера має бути чітке питання: „Чому я це роблю?“. Адже має бути певна мета, до якої їде вся команда», — додає Наталія Нищенко.